Okan Buruk, Galatasaray maçı öncesi iddialı

Süper Lig 12. haftasında Galatasaray'a konuk olacak Medipol Başakşehir'de teknik direktör Okan Buruk iddialı konuştu ve "Tek hedefimiz Galatasaray'ı yenmek" dedi.

NTV Spor 19.11.2019 - 18:31 | Son Güncelleme: 19.11.2019 - 22:24

Başakşehir ve Galatasaray'ın geniş bir kadrosu olduğunu söyleyen Okan Buruk, "Galatasaray'ın iç saha başarısını biliyoruz ama bizim de son dönemde yükselen grafiğimiz var. Kadrolar ne olursa olsun iki takım da kazanmak isteyecektir. Hem güzel futbol, hem güzel oyun, galibiyet için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Eksik oyuncuların kadroya döndüğünü belirten Buruk, "İrfan Can Kahveci dün antrenmanlara başladı. Onun durumuna bakacağız. Skrtel yarın tekrar takımla birlikte çalışmalara başlayacak. Şu anda eksiğimiz görünmüyor. Visca yorgun, milli takımdan bu gece dönecek. Aleksic de takımla antrenmanlara başladı. Eğer aksilik yaşanmazsa Cuma günü tam kadro Galatasaray maçına çıkmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

"TEK HEDEFİMİZ GALATASARAY'I YENMEK"
Lig için konuşmak için erken olduğunu kaydeden Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, "Şampiyonluk yarışından kimse uzaklaşmak istemiyor. Hem bizim hem Galatasaray'ın hedefleri aynı. Üst taraftan kopmamak için bu tür maçlar önemli. Milli Takım dönüşü Cuma günü artıları ve eksileri düşünebiliriz ama iki takımın da konsantrasyonu yüksek olacaktır. Liderlik yarışı içinde yukarılara yükselmek istiyoruz. Tek hedefimiz Galatasaray'ı yenmek" sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

ENVER CENK ŞAHİN'İN ANTRENMANA KATILMASI 

Okan Buruk, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiği paylaşımdan sonra Almanya İkinci Futbol Ligi takımlarından St. Pauli'de kadro dışı bırakılan Enver Cenk Şahin'in de antrenmanda yer aldığının hatırlatılması üzerine ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Enver Cenk Şahin, benim 15 yaşından bu yana tanıdığım bir oyuncu. Burada futbolu bıraktığım son günlerde takımla birlikte olmuştu. Türk futbolunun bu tip değerlere sahip çıkması gerekiyor. Başakşehir Kulübü de bu anlamda hem başkanımız hem yönetim kurulumuz hem de biz oyuncuya kucak açmak istiyoruz. O da bizim için önemli bir değer. Hak etmediği bir davranışla karşılaştı ve biz de ülke olarak tepkimizi gösterdik. Biz de milli takım arasında eksiklerimizin olduğu dönemde bundan sonra bizimle antrenmana devam etmesini istedik. Geleceğiyle ilgili bir karar vermedi ama kendisini yeni sezona hazırlamak ve Cenk’e sahip çıkmak için Başakşehir Kulübü böyle bir karar aldık. Büyük bir haksızlığa uğrayan bir değerimize sahip çıkmak için büyük bir fırsattı."

TERİM'İN YERİNE GELECEĞİ HABERLERİ...
Galatasaray Teknik Direktörü ve eski hocası Fatih Terim'i öven Buruk, "Fatih Hoca, benim için çok değerli bir isim. Türkiye'nin en başarılı antrenörlerinden biri. Türkiye'yi hem Türkiye'de, hem Avrupa'da temsil eden bir değer. Geçtiğimiz yıllarda da karşı karşıya geldik. İki takım için de futbol ön planda olacak. Her maç önemli. Çok fazla çalıştığımız teknik adam var. Onlara karşı oynamamız için önemli. Hepimiz takımımızın başarısına odaklanıyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da Fatih Terim'den sonra kendisini görevde görmek istediklerinin hatırlatılması üzerine ise Okan Buruk, "Fatih Hoca bu ülkenin en değerli ve en başarılı teknik adamlarından biri. Şu anda Başakşehir'de hizmet ediyorum. Kulübümün başarısı için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Burada mutlu ve huzurluyum" sözleriyle konuya mesafeli yaklaştı.

Sayfa Yükleniyor...