"Telaş ile aceleyi karıştırdık"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, 1-1 sona eren Atiker Konyaspor maçını yorumladı.

NTV Spor 16.02.2019 - 21:39 | Son Güncelleme: 16.02.2019 - 23:28

Fenerbahçe seyircisi önünde Atiker Konyaspor berabere kaldı. Maçın ardından açıklamalarda bulunan Ersun Yanal, telaşlı bir oyun oynadıklarını söyledi.

"İlginç bir maç. Oyuna iyi başladık, 11'e 11 olsa daha farklı bir oyun ortaya çıkardı. Sonuca gidebilmeliydik. Telaş ile aceleyi karıştırdık. Böyle bir oyunun sonucunu almalıydık. Rakibin sert savunmasını geçemedik. Zaten bu konuda iyi bir takım.

Bizim oyuncularımız bunlar, bunlar içerisinden 11 çıkarmalıyız. Her seferinde bir kişiye (Slimani) takılırsak, işimiz daha da zorlaşır. Takım olarak çözüm bulmalıyız. Biz bu meseleleri çözeceğiz."

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Yanal, takımının  15. sırada olduğunun hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

"Gelecek adına kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye'de futbolun adaletli oynanması adına umutlarım devam ediyor. Bu umutlarım tükenmeyecek. Geçmişteki maçlarda Fenerbahçe'yi buradan çıkaracak oyunu oynadık. Hak ederek kazandık. Bugün de kazansak hak ederek kazanacaktık. Fenerbahçe, bu anlayışta bir problem yaşamayacaktır. Ben Fenerbahçe'ye böyle bir şeyi asla yakıştırmam."

Atiker Konyaspor'un iyi savunma yaptığını anlatan Yanal, "Bunun için de kenarlarda oyunu hızlı oynamayıp ceza sahasında oyuncularımızı topla buluşturmaya çalıştık. Her düşündüğünüz olmuyor. Son dakikada Alper'in pozisyonuna yakın pozisyonlara gitmek lazımdı. Orta yapmak her zaman doğru değil. Bu konuda biraz daha çabamızı eksik gördüm. Kazanacağımız maçta 1 puan aldık. Rakip bugün savunmasıyla bizden 1 puanı aldı." diye konuştu.

Hakemlerle ilgili sorular üzerine de Yanal, "Hakemlerimizden şikayetçi değiliz. Asla şikayetçi olmadık. Ben, hakemlerimizin yönetilmesinden şikayetçiyim." değerlendirmesinde bulundu.

Yanal, İslam Slimani ve takımın santrforlarıyla ilgili soruya, "Böyle bir sorunumuz ortada. Elimizdeki oyuncularla en iyisini yapmalıyız. Biz de düşünüyoruz, tartıyoruz. Fenerbahçe buraları çok rahat geçecektir. Sancısı olmuyor mu, oluyor. Bunu rahatlıkla geçeceğiz." cevabını vererek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...