Teofilo-Faty Papy İstanbul'da kaldı

Teofilo ve Faty Papy, Hollanda'ya götürülemedi.

NTV Spor 12.07.2010 - 14:18

Yeni sezon hazırlıklarının ilk bölümünü Isparta Davraz'da gerçekleştiren Trabzonspor, yurt dışı kampını yapacağı Hollanda'ya sıkıntılı gitti.

Kolombiyalı oyuncu Teofilo Gutierrez ve Faty Papy, vize işlemlerinde çıkan problem nedeniyle Hollanda'ya götürülemedi. Trabzon'dan kafile ile birlikte uçakla İstanbul'a gelen Teofilo, vize problemi giderilemeyince İstanbul'da kaldı. Isparta Davraz kampı kadrosunda yer almayan, ancak yurt dışı kampına götürülmesi düşünülen Faty Papy de kafilede yer almadı.

Yetkililer, geçen sezon Hollanda'nın Maastricht takımında oynayan ve pasaportunda Belçika'ya giriş yasağı bulunan Burundili oyuncunun izinsiz olarak bu ülkeye girmesinin tespit edilmesinden dolayı yeni vize alınmasında sıkıntı yaşandığını kaydettiler.

Faty Papy'nin bu davranışının Trabzonspor'da vizesi olmayan diğer yabancı oyuncu Teofilo'yu da etkilediğini kaydeden yetkililer, bu konunun yasal prosedürler çerçevesinde birkaç gün içinde halledilmeye çalışılacağınıbelirtti.
        
18 GÜNLÜK ÇALIŞMA
Bordo-mavililer, 6 hazırlık karşılaşması oynayacağı Hollanda kampında, 18 günlük bir çalışma gerçekleştirdikten sonra Trabzon'a dönecek.

Karadeniz ekibi, hazırlıklarını Hollanda'nın Almanya sınırında Limburg Bölgesi Venlo Kenti'nin Tegelen Kasabası'nda gerçekleştirecek.

Sabah THY'ye ait tarifeli uçak ile İstanbul'a ulaşan bordo-mavililer, daha sonra yine THY'ye uçağı ile Almanya'nın Düsseldorf kentine geçecek ve oradan da kara yoluyla Hollanda'da kamp yapacağı otele ulaşacak.
        
KAMP KADROSU
Trabzonspor Hollanda kampına 24 kişilik oyuncu kadrosuyla gidiyor.

Teknik direktör Şenol Güneş, Isparta Davraz kampından farklı olarak, sadece kaleci Yakup Bugün'ü Hollanda'ya götürmedi. Teofilo ve Faty Papy'in katılımıyla kadro 26 kişi olacak.
        
6 HAZIRLIK MAÇI
Trabzonspor, Hollanda kampında, Almanya ve Belçika'da olmak üzere toplam yapacağı 6 hazırlık karşılaşması şöyle:
14 Temmuz Çarşamba: Trabzonspor–FC Wegberg Beeck (Almanya)
15 Temmuz Perşembe: Trabzonspor–FC Porto (Portekiz)
18 Temmuz Pazar: Trabzonspor-Fortuna Köln(Almanya)
21 Temmuz Çarşamba: Trabzonspor-Standard Liege (Belçika)
25 Temmuz Pazar: Trabzonspor-KRC Genk (Belçika)
28 Temmuz Çarşamba: Trabzonspor-Fortuna Start (Almanya)
        
ALİOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI
Trabzonspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu İhsan Alioğlu, yurt içi kamp çalışmalarını Isparta Davraz'da gerçekleştirdiklerini belirterek, "Şimdi Hollanda kampına başlayacağız. İyi bir kamp dönemi geçirmeyi arzu ediyoruz. Isparta kampından farklı olarak hazırlık maçları yaparak sezona hazırlanma fırsatı bulacağız" dedi.

Alioğlu, geçen yıl sezon başında Trabzonspor'un hedefinin şampiyonluk olduğunu ifade ettiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Bu tek başına söylenecek bir olgu değil. Emek vermek gerek. Güç olarak takıma inandığım için söylemiştik. İki yıl önce temelleri atılan takım, duygu olarak üst düzeyde ama oyun uyumu olarak belli olgunluğa ulaşmamıştı. Geçen yıl Trabzonspor ilk dönemi iyi kullanamadı. İkinci yıl Şenol Güneş'in gelişiyle var olan kapasitesini kullandı. O bile iddialı çok şeyler yapan bir takım karakterini ortaya koydu. Kupayı kazandık. Kaldığımız noktada eksiklikleri gidermek noktasında arayışlarımız var. Bu yıl yola devam edeceğiz. Geçen yıl başında verdiğimiz şampiyonluk mesajını tekrarlayacağız."

Alioğlu, sezon başında savunma ve forvet konusunda arayışlarda bulunacaklarını açıkladıklarını ifade ederek, "Bunun savunma ayağını çözdük. Forvet konusunda da çalışmalarımız sürüyor" diye konuştu.

Alioğlu, Teofilo ve Faty Papy'in vize işlemleri için yasal prosedürü hızlandırmak için çaba sarf ettiklerini ve işlemlerin en erken 3 gün içinde halledilebileceğini kaydetti.

TRABZONSPOR'DAN TEOFILO AÇIKLAMASI
Trabzonspor Kulübü, Kolombiyalı oyuncu Teofilo Gutierrez'in kafileyle Hollanda'ya gidememesinde, pasaportunun süresini uzatmaması ve vize başvurusunu geç yapmasının etkili olduğunu bildirdi.
        
Bordo-mavili kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, kafileyle birlikte Trabzon'dan İstanbul'a hareket eden Teofilo'nun, Almanya Konsolosluğu'ndan ''schengen vizesi'' talebi henüz sonuçlanmadığı için İstanbul'da kaldığı belirtildi.
        
Açıklamada, ''Sezon sonu izin nedeniyle ülkesine giden Teofilo'nun, burada pasaportunun süresini uzatmaması ve vize başvurusunu geç yapması, sorunda önemli rol oynadı'' ifadeleri kullanıldı.

Sayfa Yükleniyor...