"Terim efsane ama önemli olan kulüplerdir"

SON DAKİKA HABERİ: Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Hatayspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında göreve gelişiyle ilgili konuştu. "Fatih Terim, Türkiye'de bir efsane." diyen Torrent, "Sadece burada değil futbol kariyeriyle Avrupa'da da saygıyı duyulan biri. Ancak futbolda önemli olan kulüplerdir" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 16.01.2022 - 22:22 | Son Güncelleme: 16.01.2022 - 22:41

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, 4-2 mağlup oldukları Hatayspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendirirken, "Devre arasında 3 stoper kullanalım diye düşündük, fakat bu sefer sağ bek ve sol bek fazla ileride kaldı, rakip açıklar yakaladı. Bunun sonucunda rakibin golleri geldi. Sakatlarımız var, Afrika Kupası'ndaki oyuncularımız var. Bunlar bahane değil" dedi. 

Transfer ile ilgili olarak ise İspanyol teknik adam, "Galatasaray'ın daha önce izlediğim maçlarından sonra belli bir fikre sahiptim. Kendi başıma alacağım bir karar değil. Ben burada bir hocayım. Kulübün birlikte bir karar vermesi gerekiyor" diye konuştu. 

Kısa süre önce göreve gelmesiyle ilgili olarak Torrent, "Şu anki teknolojiyi düşündüğümüz zaman, benim için tarihler o kadar önemli değil. Benim için Galatasaray'da neler yapabileceğimiz önemli. Bugünün teknolojisinde ben bir günde 4 maç izleyebiliyordum, çalışanlarım da öyle. Rakibi gayet net biliyorduk" açıklamasını yaptı. 

"GÜNEY AMERİKA'DAN DA TEKLİFLER ALMIŞTIM"

Galatasaray'a gelmeden önce Güney Amerika'dan da teklifler aldığını vurgulayan Domenec Torrent şöyle konuştu, "Öncelikle şunu söylemem lazım. Ben sadece Guardiola'nın yanında asistan antrenördüm. 1.5 sene asistan antrenörlük yaptım. Ondan öncesinde ve sonrasında ise teknik direktör olarak görev aldım.

Ben Güney Amerika'dan da teklifler almıştım. Fakat Galatasaray'dan teklif aldıktan sonra... Galatasaray'ın ne kadar büyük bir takım olduğunu herkes biliyor. Benim aklımda hiçbir soru işareti kalmadı."

Bir şeyin hata olup olmadığını maç bittiği zaman öğrenebilyorsun diyen 59 aşındaki teknik adam, "Rakip ilk yarı boyunca 5 kişiyle atak yaptı. Biz 4 kişiyle savunduk. Yaptığımız değişiklikte bizim amacımız 5'e 5 savunmaktı. Bekler ileride kaldığından savunmamız genelde 3 kişi kaldı. 4 gol yemek can sıkıyor. Ama 3-2 kaybediyorken, 1 kişi eksikken bile, 90. dakikada kornerden gelen bir gol yedik" ifadelerini kullandı. 

"TERİM TÜRKİYE'DE BİR EFSANE AMA ÖNEMLİ OLAN KULÜPLERDİR"
Eski mevkidaşı Fatih Terim sorusu üzerine ise Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, "Fatih Terim, Türkiye'de bir efsane. Sadece burada değil futbol kariyeriyle Avrupa'da da saygıyı duyulan biri. Ancak futbolda önemli olan kulüplerdir. Oyuncuların oynama süreçleri vardır, antrenörlerin kulüplerde geçirdiği süreler vardır fakat kalıcı olan kulüplerdir. Kendimi Terim ile karşılaştırma veya rekabet etme gibi bir durumda görmüyorum. Bu hata olur. Ben burada çok çalışmak ve Galatasaray ile başarılı olmak istiyorum. Antrenörler olarak biz kendimize baskı yapıyoruz, kazanma isteğimiz var" diye konuştu. 

Zamana ihtiyaçları olduğunu kaydeden Torrent, "Guardiola ile M. City'ye geldiğimiz ilk sene hiçbir şey kolay değildi. Bu tarzda oynamak için zaman lazım, daha sonra da buna adapte olmuş oyunculara ihtiyacım var. Galatasaray'ın çok iyi oyuncuları var ama spesifik sistemde özel oyunculara ihtiyaç duyarsınız" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...