"Terim kararı geç alındı"

Galatasaray eski Başkanı Aysal, Terim ile ayrılık sürecini Milliyet gazetesine değerlendirdi, "Hocanın basarısız geçen üç senesi var. Yönetimin bunu goz önünde tutarak yaptığı tek hata var. Bu seneye başlarken hocayla anlaşmayı uzatmaması gerekirdi. Mantıklı olan buydu" dedi.

NTV Spor 26.01.2022 - 07:37 | Son Güncelleme: 26.01.2022 - 07:42

'Tölerans bir yıl'
Büyük kulüplerde başarısızlık toleransının hem teknik heyet hem de yönetim için bir yıl olduğuna vurgu yapan Aysal, "Terim ayrılığı başkan kararıdır. Bunu istediği gibi istediği zaman alır. Hiçbirimizin müdahale hakkı yoktur. Bunu eğer tenkit edeceksek, geç alınmış bir karar olduğu için tenkit edebiliriz. Böyle bir dönemde, Fatih hocayı gönderdikten sonra yerine koyacağınız adam çok daha güçlü bir isim, kendisini dünyaca kanıtlamış bir isim olması gerekir" ifadesini kullandı.

'Dua edelim Torrent...'
Torrent'i yorumlayan Ünal Aysal, "Teknik direktör, en dikkat edilecek ve hata payınızın olmadığı bir seçimdir. Dua edelim, Torrent başarılı olsun. Çünkü ben tanımıyorum. Başkanımız taniyor ki böyle bir seçim yaptı. Önümüzdeki 5-6 maçta falan bunun resmi ortaya çıkar. Bilmediği bir takıma ve ülkeye geldi. Ters bir zamanda geldi. Bütün suçları da o kişiye yükleyemezsiniz. Ancak Torrent başarılı olmazsa başkanin bu sefer gecikmeden degistirip daha iyisini getirip koyması lazım" yorumunu yapti.

`Büyük olma refleksi kayboldu'
Ünal Aysal, bu sezon Anadolu takımlarının Süper Lig'i domine etmelerini, basarılı seçimden kaynaklandığını söyledi. Aysal, "Büyük takımlar bu dönem içinde büyük olma refleksini kaybettiler. Yani vizyonlarında bunu unuttular. Bu refleks çabuk gelir. Kaybolup da gitmez" diye konustu.

'İnşallah erken seçim olmaz'

Yönetimdeki istifaları normal karşılayan Ünal Aysal, "Yönetimler kendi içlerinde o ilk sene içerisinde fikir değiştiren kişilere sahip olabilir. Bu yükü yüklenmek istemiyorum diyenler olabilir. İstifa hakları var. Çeker giderler. Ama dua edelim başka ayrılışlar olmasın çünkü bir sayısı var bunun. O zaman mecburen seçime gidilir. İnşallah da olmaz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...