"Teşviği önlerken; şike gibi gösterdiler"

''Futbolda şike'' davasının tutuksuz sanığı Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, mahkemedeki savunmasında, Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddialarına yanıt verdi.

NTV Spor 30.05.2012 - 15:46

17. DURUŞMADA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

AZİZ YILDIRIM HASTANEYE KALDIRILDI! (VİDEO)

ÜMİT KARAN: "BELKİ DE FENER'İN ŞAMPİYONLUĞUNU İSTEMEDİM"

KENAN YARALI: "KREDİ ALAMADIM, BORÇ ALDIM"


16. DURUŞMADA ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

SADRİ ŞENER İLE AZİZ YILDIRIM NE KONUŞTU?

YILDIRIM ŞENER'İ DE GÜLDÜRDÜ!

ŞAKAR'DAN AZİZ YILDIRIM'A: SANA MI SORACAĞIZ!

MAZLUM: TRABZON'DAN GÜVENLİK HİZMETİ KARŞILIĞI PARA ALDIM

MAHMUT BOZ: ŞİKE VEYA TEŞVİK TEKLİFİ ALMADIM!

MAHKEME BAŞKANINDAN VEDERSON'A UYARI!''Futbolda şike'' davasının tutuksuz sanığı Elazığspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Eskişehirspor-Fenerbahçe maçında şike yaptığı iddiasına ilişkin olarak, ''O maçta şike yoktu. Hatta teşvik primini önlemeye çalıştık, ancak polis teşkilatımız şikeymiş gibi gösterdi. Ama devletimize güvenimiz sonsuzdur'' dedi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci, izleyiciler arasında gördüğü Fenerbahçe eski Başkanvekili Nihat Özdemir'i Türkiye Kupası'nı kazanmaları dolayısıyla tebrik etti.

Bunun üzerine de Nihat Özdemir, Mahkeme Başkanı Ekinci'ye teşekkür etti. Başkan Ekinci de ''Kaç sene olmuştu? 27 mi?'' diye sorması üzerine salondakilerden ''29 sene olmuştu'' cevabını alan Ekinci, ''Bu sene Fenerbahçe'ye uğurlu geldi'' dedi.

Daha sonra duruşmaya, halen Elazığspor Teknik Direktörü olan, o dönemde Eskişehirspor'un Teknik Direktörlüğü'nü yapan Bülent Uygun'un çapraz sorgusuyla devam edildi.

Bülent Uygun, teşvik primini önlemeye çalıştığı için teşekkür edilmesi gerekirken, burada şike konusundan yargılandığını savundu. Uygun, ''O maçta şike yoktu. Hatta teşvik primini önlemeye çalıştık, ancak polis teşkilatımız şikeymiş gibi gösterdi. Ama devletimize güvenimiz sonsuzdur'' ifadelerini kullandı.

Üye hakimin bir sorusu üzerine Uygun, maç kadrosunu hafta başından itibaren kafasında planladığını belirterek, maç kadrosunu, genelde maçtan bir gün önce futbolcularıyla paylaştığını anlattı.

Üye hakimin, ''Ali Kıratlı'nın, İlhan Ekşioğlu'na gönderdiği bir maç kadrosu var. O kadro doğru çıktığı gibi Ümit Karan'ın ikinci yarı oyuna gireceğini bile nasıl bilebiliyor?'' diye sorduğu Uygun, ''Gazetecilerde maç kadrosunu biliyor. Karan'ın maçın ikinci yarısında oyuna gireceğini tahmin ettiğinden söylemiştir. Bir bilgiye dayanarak söylediğine inanmıyorum'' cevabını verdi.

Dava konusu maçtan önce, Trabzonspor Kulübü'nden Eskişehirspor'a bir milyon dolar teşvik primi geldiği iddiasının Ali Kıratlı tarafından kendisine iletildiğini anlatan Uygun, ''Bu konu ile ilgilendim. Takımda 5-6 tane Trabzonsporlu futbolcu var. Ümit Karan'a, 'Git oyuncuları uyar. Dördüncülük şansımız var kimse böyle şeylere girmesin kafalarını kırarım dedim.' Buna rağmen şikeden yargılanıyorum'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...