TFF kararını verdi: "MHK, Sabri Çelik ile devam"

Son günlerde yeni Merkez Hakem Kurulu Başkanı'nı belirlemek için yoğun mesai harcayan TFF, kararını verdi.

Hürriyet Gazetesi 08.07.2022 - 08:43

Mehmet Büyükekşi yönetimindeki Türkiye Futbol Federasyonu, görevin ilk gününde tüm kurulların istifasını talep etmişti.  Federasyon gelinen süreçte yeni dönemde Merkez Hakem Kurulu için kararını verdi.

- TFF'nin MHK kararı

Hürriyet gazetesinin haberine göre, TFF MHK Başkanlığı görevini bir kez daha Sabri Çelik’e verme kararı aldı. Türk futbolunun son yıllardaki en büyük hakem tartışmalarından birine ev sahipliği yapan geçen sezonun son döneminde göreve gelen Sabri Çelik ve ekibi, yeni sezonda da devam edecek. Çelik böylece toplamda 4. kez bu görevi yürütmüş olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, göreve geldikten kısa bir süre sonra yayın ihalesi gibi kritik konularda adımlar atarken, Merkez Hakem Kurulu’nun başına kimin getirileceği ise büyük merak konusu olmuştu.

TFF yönetimi son günlerde bu konuda yoğun bir çalışma gerçekleştirirken, geçen sezonu MHK Başkanı olarak tamamlayan Sabri Çelik’i bir kez daha başkanlığa getirme kararı alındı. Bu kararın bugün kamuoyuna duyurulması bekleniyor. Büyük hakem tartışmalarının yaşandığı geçen sezon, Ferhat Gündoğdu’nun istifasının ardından geçici olarak başkanlığa getirilen Sabri Çelik, sezonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak tamamlamıştı. TFF yönetimi de Çelik’in görevine devam etmesi konusunda karar aldı.

- 4. kez göreve gelmiş olacak

Atamanın resmen gerçekleşmesinin ardından Sabri Çelik, 4. kez Merkez Hakem Kurulu Başkanı olarak iş başı yapacak. Çelik daha önce 2004-2005, 2019 ve geçen sezon MHK Başkanı olarak görev yapmıştı. Bununla beraber Merkez Hakem Kurulu’nda geçen sezonu tamamlayan bazı isimlerin değişeceği öğrenildi. Sabri Çelik, 1959 yılında İstanbul’da doğdu. Uzun yıllar 1. Lig’de hakemlik yapan Sabri Çelik, UEFA organizasyonlarında birçok defa gözlemcilik görevini üstlendi. Asıl mesleği öğretmenlik olan Sabri Çelik aynı zamanda eski MHK başkanları Bülent Yavuz ve Hilmi Ok dönemlerinde kurul içinde yer aldı. Türkiye Futbol Federasyonu yönetiminin Merkez Hakem Kurulu ile beraber diğer kurulları da bugün resmen kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...