''The Last Dance bana Thierry Henry'yi hatırlatıyor''

Meksikalı futbolcu Carlos Vela, Chicago Bulls'un Michael Jordan'lı altın yıllarını anlatan The Last Dance hakkında konuştu ve belgeselin kendisine Thierry Henry'yi hatırlattığını ifade etti.

NTV Spor 22.05.2020 - 08:13

Kariyerini MLS ekiplerinden Los Angeles FC'de sürdüren Meksikalı forvet Carlos Vela, son döneme damgasnı vuran The Last Dance hakkında konuştu.

Michael Jordan önderliğinde altın dönemini geçiren Chicago Bulls'u anlatan belgesel dizisi The Last Dance son döneme damgasını vurmuş ve spor severlerin ilgisini çekmişti.

Bir dönem Arsenal forması da giyen 31 yaşındaki Meksikalı futbolcu Carlos Vela, belgesel dizisinin kendisine Fransız eski golcü Thierry Henry'yi hatırlattığını ifade etti.

The Last Dance'in kendisine Henry'yi anımsattığın söyleyen Vela, ''Thierry Henry gerçekten çetin biriydi. 'Sıkı antrenman yaparsan sert oynayabilirsin' derdi. Her gün en iyisi olmak için daha çok çalışıyordu. Gençleri daha fazla çalışmaya, profesyonel olmaya zorluyordu. Henry bana ilham kaynağı oldu'' ifadelerini kullandı.

2006'da 17 yaşındayken Arsenal'a transfer olan Carlos Vela, çalışma izni alamadığı için ilk yıllarında farklı kulüplere kiralanmış ve Thierry Henry ile birlikte antrenmanlara çıksa da beraber oynama şansına sahip olamadı.

2019 yılında Los Angeles FC ile önemli bir performans sergileyen Meksikalı golcü, takımıyla çıktığı 36 resmi maçta 38 gole imza atarak adından söz ettirmişti.

Sayfa Yükleniyor...