Thomas Tuchel'den İngiliz hükümetine sert tepki

Chelsea teknik direktörü Thomas Tuchel, kulüp hakkında yapılan yorumlar sebebi ile İngiliz hükümetine tepki gösterdi.

NTV Spor 15.03.2022 - 18:43

İngiltere Premier League ekiplerinden Chelsea'nin teknik direktörlüğünü yapan Thomas Tuchel, İngiliz hükümetinin önceliklerini sorgulayan sert bir açıklama yaptı.

Rusya'nın Ukrayna'ya açtığı savaşın ardından İngiliz hükümetinin aldığı tedbirlerin bir parçası olarak Rus oligark Roman Abramovich'in Birleşik Krallık'taki varlıklarına el konulurken, bunun bir parçası olarak da Rus milyarderin tamamına sahip olduğu Chelsea'nin de maaş ödemeleri hariç tüm finansal hareketleri dondurulmuştu.

Bu gelişmelerden sonra Chelsea tribünlerinin bir kısmına kulübe 2003'ten beri sahip olan Abramovich lehinde tezahürat ve pankartlar görülmesi tartışmaları da beraberinde getirmişti. Bu durumu eleştirenlerden birisi de Birleşik Krallık başbakanı Boris Johnson'ın sözcüsü oldu. Sözcünün açıklamaları şöyleydi:

"Taraftarların duygularını anlayabiliyoruz ama bu şu anda bu uygunsuz tavırlara bahane olamaz. Bence taraftarlar kulüplerine olan bağlılıklarını bu tarz şeylere değinmeden de gösterebilir."

Chelsea teknik direktörü Tuchel'e basın sözcüsünün bu sözleri soruldu. Tuchel, "Bunlar parlamentoda konuşulması gereken en önemli şeyler mi emin değilim. Eğer parlamentoda bunlar konuşuluyorsa onların öncelikleri hakkında endişelenmeliyiz." dedi.

Abramovich'e getirilen blokelerden sonra Chelsea kulübünün de satışı dururken, takım otobüsüne yakıt dahi alınamayacağına dair durumlar ortaya çıkmıştı. İngiliz hükümetinden yapılan açıklamaya göre Abramovich'in hiç kar etmeyeceği bir satış için özel hak tanınabileceğini söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...