Thomas Tuchel : Sezon sonuna kadar kalacağım

Chelsea Teknik Direktörü Thomas Tuchel, sezon sonuna kadar takımda kalacağını ve taraftarı yüzüstü bırakmayacağını söyledi.

NTV Spor 14.03.2022 - 09:49
Son Güncelleme: 14.03.2022 - 09:58

İngiltere Premier Lig'de Newcastle United'ı Kai Havertz'in 88. dakikada attığı golle 1-0 mağlup eden Chelsea'de Thomas Tuchel, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Chelsea'ye uygulanan yaptırımlar nedeniyle takımdan ayrılacağı iddia edilen Tuchel, "Sezon sonuna kadar takımda kalacağım. Beklemek zorundayız çünkü her şey değişebilir. Bu galibiyetin bizde büyük etkisi var, taraftarlarımıza bu keyfi yaşatmak çok şey ifade ediyor. Her şeyi değiştiriyor." ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin ardından İngiliz Hükümeti, Roman Abramocih'in sahibi olduğu Chelsea'ye birçok yaptırım kararı açıklamıştı.

Kulüp çalışanları için endişeli olduğunu ifade eden Tuchel, "Takım olarak ayrıcalıklı olduğumuzun farkındayız. Bu büyük bir kulüp, odak noktasındayız ama ayrıcalıklıyız. Fakat bu kulüpteki yüzlerce insan bu ayrıcalığa sahip değil, gelecekleri için bizden daha endişeli. Bu, bize onlar için savaşma, başımızı dik tutma ve pes etmeme sorumluluğu getiriyor." şeklinde konuştu.

"Kulüpteki çalışanların maaşlarını alabileceklerini umuyoruz"

Maç öncesi Sky Sports'a konuşan Chelsea Teknik Danışmanı Petr Cech, "İnsanların, son 19 yılı futbol camiasının hafızasından silmeye çalıştığını duyuyorum. Bu parayla gelen bir şey değil. Özveri ve sıkı çalışmayla ilgili. Her gün kulübün başarısı için birlikte çalışan insanlarla ilgili. Kulüpte çalışanlarının maaşlarını alabileceklerini, hayatlarına devam edebileceklerini umuyoruz. Ancak dediğim gibi bu yanıtlaması zor bir soru çünkü cevabı yok." dedi.

Sayfa Yükleniyor...