"Tolga'yı dava edeceğiz!.. Bu düpedüz santajdır"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş maçıyla ilgili soruları da yanıtladı. Şekip Mosturoğlu, Tolga Zengin'i dava edeceklerini söylerken, Beşiktaş'ın hükmen galibiyet olmaması durumunda maça çıkmayacakları görüşü için de "Bu düpedüz santajdır" ifadelerini kullandı.

NTV Spor

24.04.2018 - 15:58 | Son Güncelleme: 25.04.2018 - 08:50

Aziz Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu açıklamalarının ardından soru cevap bölümüne geçildi.

Bir gazetecinin "Beşiktaş'ın 3-0 tescil edilmesi beklentisi var" yorumu üzerine Şekip Mosturoğlu, "Usuli açıdan hem de emsal olaylar açısından açıklama yaptık. Bize raporlar cuma günü geldi. Bundan sonra ek rapor gelebilir. Ona bir şey diyemem. Ona göre de tepkimizi koyarız. Otto Bariç olayında Bariç için "ahlaksız" deme hakkını bulanlar, benzer olaylar bize karşı yapıldığında susuyor. TFF, hakkaniyete göre karar verecek. Yönetim kurulu raporlara göre karırını verecektir. Mete Kalkavan'ın raporunda olay yok. Olay bu kadar Bu kadar net." ifadelerinu kullandı.

"DİYARBAKIR LİGDEN DÜŞSEYDİ FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLACAKTI"
Aziz Yıldırım ise, "Yıllar önce Diyarbakır'ın ligden düşürülmesi gerekiyordu. O olduğu zaman Fenerbahçe şampiyon olacaktı. Biz memleket meselesi olduğu için "hayır" dedik. Galatasaray-Fenerbahçe maçında hakem yabancı cisim nedeniyle düştü. Bizim oyuncular gitti kaldırdılar. Kaldırmasaydı eğer Galatasaray'dan da puan silerseniz hepimiz 62 puan olacaktık. Öyle mi? Öyle. Biz bunlara tenezzül etmedik, etmeyiz de. Beşiktaş maçında Mehmet topal'ın kafası yarıldı. Düştü, oyuna devam etti. Etmeyebilirdi. Aklında başka bir düşünce olsaydı, hastaneye giderdi. Şenol Gaüneş de orada kalacaktı, devam edecekti." diye konuştu.

"TOLGA ZENGİN'İ DAVA EDECEĞİZ, BU KESİN"
"Fenerbahçeli taraftarlar suçlu bulunursa ne olacak?" sorusuna ise Şekip Mosturoğlu şu yanıtı verdi; "Ağırlığını siz takdir edin diye söylüyorum. Organize, terör şubenin yaptığı bir çalışma. Bir organize olay olursa iddianameye bağlayıp yargılama yapacaktır. Bu statta yaşananlardan, maddi manevi zarardan Tolga Zengin şahsen sorumludur. Bunun takipçisi olacağız. Tolga Zengin bu stada geldiğinde bu tür hareketler yapamayacağını görecek. Bu olayların başlamasını sağlayan kişi Tolga Zengin'dir. Uğradığımız maddi zararların tazmini için Tolga Zengin'i dava edeceğiz. Bu kesin."

Aziz Yıldırım ise, "Tolga Zengin, annesi vefat ettiğinde bu statta ona geçmiş olsun, diye tezahüratlar yaptı. Herkes dua etmeli ki bütün seyirciler aşağı inmediler. O tahriklerle bütün seyirciler aşağı inebilirdi." açıklamasını yaptı.

"BU DÜPEDÜZ ŞANTAJDIR"
Beşiktaş cephesinde teyit edilmeyen ancak "Hükmen galibiyet kararı çıkmaması durumunda maça çıkılmayacağı yönünde görüş var" sözleri için de Mosturoğlu, "Beşiktaş'ın açıklamalarını bu sonuca sebebiyet verip vermediğini karar çıktığında göreceğiz. Yapacaklarını düşünmüyorum. Bugünden de bunları söyleyip kurulları etki altına almak düpedüz şantajdır. Kötü örneklerin hepsinde Fenerbahçe üzerinde emsal yaratılması Fenerbahçe'ni kabul edileceği bir durum yoktur. Bıçak kemiğe dayanmıştır.

Aziz Yıldırım ise, "Herşey ortada. Hiçbir konuyla ilgili 1.5 senedir ben veya arkadaşlarım yorum yapıyor muyuz? Daha geçen hafta Göztepe ile yapacakları maçtan önce "Demba Ba'yı alacağız." dediler. Emenike beraat etti, Şekip Bey ceza gördü. Yok mu Türkiye'de savcılar. 6222'de öyle diyor. Ne konuşacağız? Konuşmak için hepimizin gerçek kimliğiyle ortada olması lazım. Biz gerçek kimliğimizle ortadayız. Herkes ben değil biz diyecek." tepkisini gösterdi.

Beşiktaş ile yarım kalan derbi gecesi Şenol Güneş'e geçmiş olsun dileklerini ilettiklerini vurgulayan Aziz Yıldırım, "Bir Fenerbahçe kongre üyesi gidecekti. Dileklerimi ilettim. "Geçmiş olsuna gidelim" dediler; ancak "Orada taraftar var" dendi. Olaylar çıkabilir diye gitmedik. Mehmet Topal veya Hasan Çetinkaya'ya onlar geçmiş olsun dediler mi? Her şeyi bizden bekliyorlar." ifadelerini kullandı.

"KUMPAS OLDUĞUNU DEVLETİN BİR NUMARALI İSMİ SAYIN CUMHURBAŞKANI SÖYLEDİ"
Şekip Mosturoğlu olaylarla ilgili kumpas olduğuna vurgu yaparken; "Kumpas tespiti sadece bize özgü bir şey değil. Devletin bir numaları ismi sayın Cumhurbaşkanı söyledi. Anadolu savcısının başlattığı ciddi bir soruşturma var. Türkiye'de büyük kulüpleri karşı karşıya gatirilmek için kullanılan fay hattı. 3 Temmuz'da bu bizim başımıza geldi. Emniyet'in söylemi bu. Burada bir ciddi terör unsuru var. Bu terör unsurunu yapanların ortaya çıkarılması lazım. Sahada oynanan maçta gözaltına alınan insanların büyük bir bölümü taraftarların söylemleriyle gözaltına alındı. Küfürle mücadele sahadaki rekabetle izah edilebilcek tatsız olaylar için hep birlikte bir şeyler yapalım. 6222 yasayla ilgili bir çalışma yapılıyor."

Sayfa Yükleniyor...