Tolgay Arslan: Taraftarlar beni yanlış anladı

Udinese'ye transfer olan Tolgay Arslan, dünyanın en iyi futbolcularına karşı oynayacağı için mutlu olduğunu dile getirdi.

NTV Spor

10.10.2020 - 16:01

Fenerbahçe'den ayrılıp Serie A ekiplerinden Udinese ile anlaşan Tolgay Arslan, Türkiye günlerini anlattı.

Fanatik gazetesine konuşan orta saha oyuncusu, Türkiye'de güzel günler geçirdiğini belirterek her şeyden gerekli dersi aldığını dile getirdi.

''Her şeyden gereken dersleri aldım''

“Beşiktaş’ta özellikle kazandığımız ikinci şampiyonlukta hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde, gerçek Tolgay’ı tam anlamıyla gösterebildiğimi düşünüyorum. Sakatlıklar ve bazı sıkıntılı dönemler geçirdim. Ancak her şeyden gereken dersleri de aldım”

"Basınla aram iyi değildi"

“Çok iyi sezonlar geçirdim ve iyi işler yaptım. Ancak basınla aram pek iyi değildi. Onlar da beni çok tutmadılar. Bu süreçte elbette hatalarım olmuştur ama kimseyle aram kötü olsun hiç istemedim. Almanya'da işinize odaklanıyorsun ve her maçta futbolla insanları memnun etmeniz mümkün değil. Özellikle Türkiye’de spor medyası, olaylara çok fazla müdahale ediyor”

"Beşiktaş taraftarı beni yanlış anladı"

“Geriye baktığımda, ‘Şunu böyle yapsaydım’ diyeceğim çok şey yok ama Beşiktaş’tan ayrılık süreciyle ilgili bazı hatalarım var. Bu dönem, yanlışları ve doğrularıyla bana çok şey öğretti. Almanya’da büyüdüm ve Türkçem iyi değildi. İnsanlar da beni yanlış anladı ve savunma imkanı vermediler. Beşiktaş’ta da Fenerbahçe’de olduğu gibi taraftarlar bana iyi davrandı. Özellikle onları hiç kırmak istememiştim. Türkçem iyi olmadığı için asıl demek istediklerimi insanlara anlatamadım”

''Dünyanın en iyilerine karşı oynayacağım için mutluyum''

Açıkçası dünyanın en iyi oyuncularına karşı oynayacağım için mutluyum. Burada daha çok gelişeceğimi ve yeni şeyler öğreneceğimi düşünüyorum. Lig de her yıl daha güçlü ve daha iyi bir seviyeye geliyor. Burada sert ve disiplinli bir futbol anlayışı var. İnşallah en kısa zamanda buraya adapte olurum ve başarılı bir performans ortaya koyarım. İtalya’ya tatile de geliyordum. İnsanları da çok sıcak. Yaşam stili ve futbola bakış olarak Almanya-Türkiye karışımı diyebilirim.

Sayfa Yükleniyor...