Torrent: Türkiye'de taktik değil motivasyon konuşuluyor, ilginç...

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Başakşehir maçı öncesi Türk futboluyla ilgili olarak "Türkiye'de sadece motivasyonun konuşulması, hiç taktik konuşulmaması ilginç" açıklamalarını yaptı.

NTV Spor 07.05.2022 - 18:40

Başakşehir ile oynayacakları maçı öncesi rakiple ilgili düşünçcelerini yayıncı beIN Sport'la paylaşan Domenec Torrent, "Başakşehir'in son 4 maçını izledik, gerçekten çok çok iyi oynuyorlar. Nasıl top çıkışı yapıyorlar, ileride baskı yapıyorlar onları gördük. Biz de Galatasaray'ız, oyunlarını minimalize etmeye çalışacağız. Elimizden geldiği şekilde oynamamız gerekiyor, iddiamız yok şu anda ama sorumluluğumuz bu" dedi.

Takımın nasıl bir motivasyonla sahaya çıkacağı yönündeki soruya ise İspanyol teknik adam şu yanıtı verdi, "Galatasaray, sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da tanınan bir kulüp. Dolayısıyla motivasyon zaten oyuncuların içinden geliyor olması gerekiyor. Renkler, amblem için. O yüzden Türkiye'de sadece motivasyonun konuşulması, hiç taktik konuşulmaması ilginç.

Motivasyon, Galatasaray teknik direktörü ve oyuncunun içinden gelmesi lazım. Her maça hazır olmaları için elinden geleni yapıyoruz ancak o motivasyonla onlar oynuyorlar. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da tanınan Galatasaray'da oynayan oyuncuların da motivasyonun içlerinden gelmesi lazım. Oyuncuların takımın hem renklerine, hem amblemine ve ismine saygı göstermesi gerekiyor."

Sayfa Yükleniyor...