Tottenham taraftarlarına kuşlar engel oldu

Şampiyonlar Ligi finali için İngiltere'den İspanya'ya gitmeye hazırlanan bir grup Tottenham taraftarına "kuşlar" engel oldu.

NTV Spor 01.06.2019 - 19:09 | Son Güncelleme: 01.06.2019 - 19:11

İspanyol ekibi Atletico Madrid'in sahası Wanda Metropolitano'da iki İngiltere Premier League ekibi Liverpool ve Tottenham'ın karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finali için İngiliz taraftarlar Madrid'e akın etti.

Tottenham taraftarlarının bir kısmına ise kuş saldırı engel oldu. Tottenham taraftarlarını Londra'dan Madrid'e taşıyacak olan 6 uçaktan 1 tanesinin kuş süresine çarpması ve motorlarından hasar alması sebebi ile yaklaşık 200 kadar İngiliz taraftar Londra Stansted Havaalanında kaldı. Şirketten yapılan açıklamada uçağın seyahat için tehlikeli kondisyonda olduğu belirilen, taraftarların ancak 5 saat gecikmeyle taşınacağı bilgisi verildi.

Buna göre İspanya yerel saati ile 19.30 civarında bu uçaktaki taraftarların Madrid'e inmesi bekleniyor. Final maçının yerel başlama saati ise 21.00. Yani taraftarların 1.5 saat gibi çok kısa süre içerisinde havaalanından stada gitmesi gerekecek. Şirket, taraftarlar için havaalanından stada özel servislerin tahsis edileceğini duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...