Trabzon'da 1 ayrılık 3 imza!

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay düzenlediği basın toplantısında ara transfer dönemine değindi ve Mas'ın ayrılmak istediğini; 3 oyuncuyla ise sözleşme imzalanacağını söyledi.

NTV Spor 21.12.2017 - 13:38 | Son Güncelleme: 21.12.2017 - 16:17

Rıza Çalımbay oyuncu transferi konusunda kulübün ekonomik yapısının önemli olduğunu anlatarak, "Mevcut oyuncularımın kulüple maddi anlamda sıkıntısı gibi bir şey varsa transfer yapmam. Sıkıntı olan yere sıkıntı vermek istemiyorum. İkinci yarıya çok iyi başlamamız için bunları yok etmemiz gerekiyor." diye konuştu.

Belçikalı futbolcu Bongonda'nın izin alıp ülkesine gitmesine ilişkin Çalımbay, "Bongonda, geçen hafta yanıma geldi. Ailesiyle ilgili mahkeme olduğu için izin istedi. Kupa maçında kadroya girdi ve daha sonra gitti. Onunla ilgili 'bir yere gitti, anlaşıldı' diye bir şey yok. Bize teklif getirirse gidebilir, gitmek istedikten sonra bırakırım. Hangi arkadaş için teklif gelirse yönetimle görüşürüz, izin veririz." şeklinde görüş belirtti.

Çalımbay, Samsunspor'dan ayrılan Ramazan Övüç konusunda ise gerekli araştırmaları yaptıklarını ve buna göre karar vereceklerini, 4-15 Ocak'ta planladıkları Antalya kampına altyapıdan da 4-5 oyuncu dahil etmek istediklerini ifade etti.

MAS, TAKIMDAN AYRILMAK İSTİYOR
Rıza Çalımbay, Arjantinli sol kanat oyuncusu Emmanuel Mas'ın takımdan ayrılmak istediğini belirterek, şöyle devam etti:

"Mas'ın takımdan ayrılmak istemesinin nedeni milli takımla ilgili. Kendisi milli takıma gitmek istiyor. Ona Arjantin'den iyi bir kulüp talip. Başkan, yönetim görüşüyor. Kulüp için uygun olursa arkadaşın kendi ülkesine gidip milli takımda başarılı olmasını isteriz. Zaten kafasında gitmek varsa engellememiz mümkün değil. Transfer için izlediğimiz bir sürü isim var. Şu anda Mehmet Yılmaz, Mısır'da maç izliyor. Geçen hafta başka yere gittik. Yardımcım yarın İspanya'ya gidiyor. Bir sürü maç seyrediyoruz. Mas giderse kesin adam alacağız. Kafamızda oyuncular var, onlardan birkaçına bakacağız, tabii ki en iyisini transfer edeceğiz. Yabancı değil yerli bulabilsek daha iyi ama yerli de sıkıntılı. Bir haftalık zamanımız var. Çalışmalarımız sürüyor. Ne bir oyuncuyla anlaştık ne de görüştük, 'seni alacağız' dediğimiz kimse yok."

UĞUR, PEREIRA VE N'DOYE İLE MUKAVELE İMZALAYACAK
İkinci yarıyı iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade eden Çalımbay, "Yönetimle büyük ihtimalle Pereira ve Uğur Demirok'un sözleşmelerinin uzatılması konusunda görüşeceğim. Onlar Trabzonspor'da devam edecek." diye konuştu.

Çalımbay, bir soru üzerine Dame N'Doye'nin de beğendiği oyuncuların başında yer aldığını belirterek, "Onunla da konuşulacak, Uğur ve Pereira ile de konuşulacak. Bunlarla şu anda hiçbir sorun yok 3'ü de takımda oynuyor. Onlarla konuşulduktan sonra üçüyle de mukavele imzalanacak." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...