Trabzonspor: Abdullah Avcı'dan BB Erzurumspor maçı yorumu, "Trabzonspor 1 puan aldı diye sevinemez"

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, deplasmanda 0-0 biten BB Erzurumspor maçı sonrası açıklama yaptı ve "Trabzonspor deplasmanda 1 puan aldı diye sevinemez" dedi.

NTV Spor 14.03.2021 - 19:05

Trabzonspor'un büyük bir camia olduğunu ve her zaman kazanmak için oynadığını belirten Abdullah Avcı, "Önümüzdeki senenin planlamasını yaparken maç kazanmak istiyoruz. Futbol duyguların çok önemli olduğu ama tamamen duygularla oynanan bir oyun değil artık. Aklımızla da oynamamız lazım. Trabzonspor, deplasmanda 1 puan aldı diye sevinemez" dedi. 

"Takımımla 4 aydır beraberim" diyen Avcı, şöyle konuştu, "Oyuncularımı hem bireysel, hem de oyun içinde tanıyorum. Olması gereken oyunun çalışmalarını da adım adım gerçekleştiriyoruz. Trabzonspor, her zaman kazanmak için oynar ve hedefe oynar. Bitirdiğin sıralama, maç kazanmak, her hafta bir sınav. Bu camiaya hep iyisini yapmak zorundasın. Her maçı kazanmak için sahaya çıkıyorsun. Bunun için çalışıyoruz. Bununla birlikte önümüzdeki senenin planlamasını yapıyoruz."

Her iki takım için de zor bir müsabaka olduğunu belirten Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “Maç öncesi ifade etmiştim, bu yaptığımız iş her hafta bir sınav ve her hafta kazanmak istiyoruz. Özellikle Trabzonspor camiası da her zaman iyisini ister ve kazanmamızı bekler. Güncelde maç kazanmak, her maçı kazanmak ve en tepeyi zorlamak istiyoruz.

Bu noktaya çok önemli mesafeler kat ederek geldik. Bugün baktığımızda hem önümüzdeki senenin oyun formasyonuyla ilgili çalışmalar yaptık. İki üç tane formasyon denedik. Hem de oyuncu üzerinden, ki performanslar belirleyici olacak. Erzurum zor deplasmandır. Saha şartları her iki taraf için de zorlayıcı oldu. Bugün kazanabilirdik de, kaybedebilirdik de. Böyle bir müsabaka oynandı. Oyun çok tatmin edici değildi. Bazen bölüm bölüm oldu, bazen bölüm bölüm olmadı.

Berabere biten müsabakadan biz hiçbir zaman memnun olamayız. Bugünün değerlendirmesini geleceğe dönük formasyonda ve oyuncu performansında neler olduğunu haftalar ilerledikçe göreceğiz. Kazanmak için devam edeceğiz ve önümüzdeki senenin planlamasını hem oyun hem de oyuncu olarak yapacağız” açıklamasını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...