Trabzonspor'da 3. Ahmet Ağaoğlu dönemi

SON DAKİKA HABERİ: Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu, tek aday olarak girdiği seçimde 1152 oyla 3. kez başkan seçildi. Ağaoğlu teşekkür konuşmasında, "Biz Trabzonspor olarak, yönetim kurulu olarak, bu yönetim kurulunun başkanı olarak daha yeni başladık diyoruz" dedi.

NTV Spor 05.12.2021 - 17:30 | Son Güncelleme: 05.12.2021 - 18:21

Trabzonspor'un 78. olağan genel kurulunda, başkanlığa Ahmet Ağaoğlu yeniden seçildi.

Hayri Gür Spor Salonu'nda iki gün süren olağan genel kurulda aidatını yatıran 9 bin 953 üyenin 1354'ü toplam 20 sandıkta oy kullandı.

Diğer yetkili kurulların da seçiminin yapıldığı kongrede tek aday olan Ağaoğlu, geçerli 1152 oyla, 3 yıllığına yeniden bordo-mavili kulüpte başkanlığa getirildi.

Ahmet Ağaoğlu, teşekkür konuşmasında gelecek için umutlu mesajlar verdi. 

Olağan genel kurulda görev yapanlara ve katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Ahmet Ağaoğlu, "Bugün geldiğimiz noktada gösterdiğiniz tavır her türlü takdirin üzerindedir. Camiada birliktelik ve beraberliğin sürekliliği açısından yapılmış en önemli eylem olarak nitelendiriyorum. Genel kurul önünde sizlere teşekkür ediyorum Divan Başkanım" dedi. 

"Yaptığımız çalışmalar asgari standartlarımızdı" diyen Ağaoğlu, "Bundan sonraki çalışmalarımız bizim minimum standardımız olacak. Artık her şeyin yeniden başladığı, yeni hedeflerin olduğu, arkamıza bakmadan, neler yaptığımızın, neler başardığımızın hesabını yapmadan, nerelerde hatalar yaptığımızın hesabını yaparak, düşünülen başarıya kilitlenmiş bir çalışma programıyla birlikte bu büyük camiayı layık olduğu noktaya getirmek için çalışacağımıza huzurlarınızda söz veriyorum" ifadelerini kullandı. 

"Trabzonspor kulübü şanlı tarihi boyunca ülke futbolu adına sorumluluk almış, bu sorumluluğu yerine getirirken ülke sporunu da farklı bir noktaya getirmiş, ülke spor tarihinde yerini almıştır" diyen Ahmet Ağaoğlu, "Trabzonspor'un sadece ve sadece hedefi şampiyonluk ve sportif başarı değildir. Özellikle son yıllarda sportif, performans ve ekonomik anlamda ciddi şekilde kan kaybeden, Türk futboluna karşı da sorumluluğumuz vardır. Geldiğimiz noktada hiçbir kulüp bu başarısızlıklarda sorumluluğumuz yok diyemez. En ağır yük bize düşüyorsa, ülke futbolunu daha ileriye taşımak adına, en ağır sorumluluk bize düşüyorsa, elimizden geleni yapacağımıza herkes emin olabilir. Bunu kendimize görev addediyoruz" açıklamasını yaptı. 

Gelecek için umutlu mesajlar veren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "54 yıllık tarihimiz boyunca asla vaz geçmeden, yaptığımız her şeyden keyif alaraktan, yan yana yürümeye devam ediyoruz. Dün bile geçmişte kaldı. Biz Trabzonspor olarak, yönetim kurulu olarak, daha yeni başladık diyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...