Trabzonspor'da Ünal Karaman dönemi!

Trabzonspor, teknik direktörlüğe eski futbolcusu Ünal Karaman'ı getirdi. Bordo Mavililer, Karaman ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

NTV Spor 30.05.2018 - 12:47

Trabzonspor, teknik direktör Ünal Karaman ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Karaman'ın yanı sıra kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, kulüp genel sekreteri Ömer Sağıroğlu de katıldı.

İmza töreninde konuşan Ünal Karaman, "Bu camianın bir parçası olarak bu görevi bana verdikleri için yönetime teşekkür ediyorum. Buraya geldiğim hiçbir dönemde resmi olmadım. Bu takımdaki herkesi kendimden bir parça gördüm. Bu şehrin sevinciyle mutlu oldum. Ağlamam gerektiği zaman ağladım. Bugün gelinen nokta içerisinde başarı da acıyı da hep beraber yaşayacağız. Bu camia, bu taraftarla güzel ve yüce. Güçbirliği yapacağız ve başarılı olmaya çalışacağız. İnşallah hayırlı olur. " dedi. 

"Bu şehirde kendimi yaşadım." diyen Karaman şöyle devam etti, "Bu şehrin değerleri içinde kendi değerlerimi örtüştürdüm. Başarı da acı da yaşayacaksak hep beraber yaşayacağız. Trabzonspor için bir kaç gündür görüşüyorduk. Hayrettin Hacısalihoğlu, önceki gün aradı ve bize söyleyecek söz kalmadı. Akşama buradaydık. Trabzonspor büyük bir camia. Belki genç kuşak bilmiyor ama çocukluğumuzu burada yaşadık. Burada büyüdük, acıyı yaşadık. Ben buranın acısında, hamurunda, mayasında varım. Bu gerçeği yok sayamazsınız. Ben sokaktaki bir taraftarım. Farklı formüllere gitmeye gerek yok."

Transfer konusunda temkinli davranacaklarını belirten Ünal Karaman, "Sporda yerli yabancı kavramını hiçbir zaman kullanmadım. Dışarıdan gelen oyuncu milleti ve rengi ne olursa olsun o bizim oyuncumuzdur. Tabii ki Trabzonspor, Karadeniz ve Türkiye'nin lokomotifi. Saha içinde kaybettiğinde o acıyı hisseden bir kadro oluşturacağız. Şimdi 1 milyar liralık borçtan bahsediliyor. Üzerinizde bir vebal varsa bu vebali ona göre kullanmak durumundasınız. Her türlü hamleyi şehir kimyasına uygun yapmak zorundasınız. Kulübün şu andaki durumunda başarı veya başarısızlık varsa, bütün olarak ele almak lazım" diye konuştu.

HACISALİHOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI
Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ise yeni görevlendirmeyle ilgili olarak, "Fabrika ayarlarına döneceğiz demiyoruz ama eskiden başarılı olan tarzı tavrı oturtmaya, onun üstüne yenilikleri ilave etmeye çalışacağız. Bu anlamda Ünal ve Özkan hocam bu yapının en önemli unsurlarından biri. Elimizde şişkin bir kadro var. Kulübe zarar vermeyecek bir şekilde Trabzonspor'un gerçekleriyle örtüşen, yapılması gereken her şeyi yapacağız. Bundan emin olun. Bu sadece bizim arzumuz. Bizim planlamamıza bağlı değil. Bazı girişimlerde bulunacağız. Alınacak ve gidecek oyunculara teknik adamların önerileri ve tavsiyeleriyle bütçenin izin verdiği ölçüde olacak. Hep birlikte Trabzonspor'u ayağa kaldıracağımız bir dönem olacak." açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...