"Trabzonspor içeride berabere kalıyorsa iyi değildir"

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 2-2 sona eren Konyaspor maçını değerlendirdi, "Trabzonspor içeride berabere kalıyorsa iyi değildir" dedi.

NTV Spor 06.11.2022 - 22:48
Anadolu Ajansı

Konyaspor beraberliğiyle ilgili olarak Abdullah Avcı, "Trabzonspor içeride berabere kalıyorsa iyi değildir. 2-0'dan 2-2 olması bizim için iyi değil. Oyunun başı ve özellikle ilk yarı, içeride yaptığımız baskılar var. Topu kazanma, sonra oynamak. 2-0'ı yakalamak. Her şey son derece harika gidiyordu. Rakibe hiç bir şey vermiyoruz. Planlar doğru gidiyordu. İlk yarıyı 2-0 önde tamamlayacakken, 8 dakika uzatma verildi. Orada bir gol yedik. Rakibin psikolojisi yükseliyor. Bizim gibi bir takımın bu şekilde gol yememesi gerekiyor" dedi. 

İkinci yarı dengeli bir oyun olduğunu söyleyen Avcı, "Rakip devreye girdi. Bir şey veriyor muyuz? Vermiyoruz ama biz de  devreye giremiyoruz. Karşılıklı bir ortada giden bir oyun vardı. Bu seviyede bizim gibi bir takımın bu şekilde gol yememesi  gerekiyor. Dripling yapıp 25-30 metre, altıpasa girip sonrasında eline çarpıp çarpmadığı bir pozisyon. Sonrasında VAR'dan bakıldı ve gol verildi:2-2. Sonrasında hamleler yaptık. Devre arasında şöyle bir şey oldu. Ömür'ün (Abdülkadir) sakatlanması, bir yerli oyuncu sokmamız gerekiyor. İçeriden Hüseyin Türkmen'in bir sakatlığı var belki bir 10-15 dakika oynayacak. Sağ tarafa onu alayım sonra onu alayım. Hakikaten zor bir durum. Matematik gibi" ifadelerini kullandı.

Oyuncuların ikinci yarı oyuna girdiğini söyleyen Abdullah Avcı, "Hamleler yaptık. Pozisyona da girdik ama ikinci yarı daha iyi oynayabilirdik. Daha çok kenar ortaları, fazla pozisyon, şut. Bir çok şeyi bulduk ama değerlendiremedik. Trabzonspor sahasında 2-0'ı bulmuşken daha iyi bir sonuç alabilirdik. Ama böyle bir fırsat elimize geçmişken daha iyi bir sonuç alabilirdik. Kaybettik, daha doğrusu berabere kaldık. Sakatlıklar ve cezalılar var. Marc'ın başı dönüyordu, hastanelik oldu. Bu oyuncu grubu, 21 maç oynadı. 22.yi oynayıp arada nefes alacağız. Bakalım ne olcak? Rakibi tebrik ediyoruz. İkinci yarıda oyuna ortak ettik. Berabere bitti maç, üzgünüz" açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...