"Trabzonspor ile Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adayı diyorlar..."

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 5-1 kazandıkları Yeni Malatyaspor maçını yorumladı, "Trabzonspor ile Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adayı diyorlar, diğerleri ne yapacaklar?" dedi.

NTV Spor 16.08.2021 - 21:46 | Son Güncelleme: 16.08.2021 - 22:05

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Yeni Malatyaspor maçı sonrası açıklamalar yaptı. "Trabzonspor ile Beşiktaş şampiyonluğun en büyük adayı diyorlar, diğerleri ne yapacaklar?" diyen Ağaoğlu, "İkinci, üçüncü olmak için mi oynayacaklar? Daha o kadar çok erken. Bugün bunu konuşmak için çok erken. Bana uzak yorumlar. Çıkacağız, oynayacağız, göreceğiz" dedi. 

Skorun aldatmaması gerektiğini kaydeden Ağaoğlu, "Yeni Malatyaspor henüz hazır değil. Biz sezonu erken açtık. Ön elemede oynadığımız maçlar bizim için artı ve avantaj. Neresinden bakarsak bakalım, farklı bir galibiyet. Sezon başlangıcı için iyi bir maç" diye konuştu. 

Transferlerden duyduğu memnuniyeti ise Ahmet Ağaoğlu, "Uzun bir süreç sonunda gerçekleşen transferler. Kulübün de finansal ve ekonomik dengeleri doğrultusunda yapılan transferler. En iyisini yapmaya çalıştık. Hem Molde maçlarında hem de burada transferleri ne kadar erken gerçekleştirmenin önemini gördük. Transfer ettiğimiz oyuncuların da yüzde 70-80 oranında katkı verdiler. Hamsik ve Cornelius, Avrupa Şampiyonası'ndan sonra 20 günlük dinlenerek geldiler. Teknik olarak karışamam ama belki antrenman eksikleri olabilirler. Peres ciddi katkı verdi. Transferlerin performanslarından oldukça memnunum" ifadelerini kullandı.  

Trabzonspor'un UEFA Avrupa Konferans Ligi'ndeki rakibi Roma'yı da değerlendiren Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Abartmıyorum, 'Şampiyonlar Ligi'ne mi kura çektik' dedik. Oynanmamış bir maçın sonucunu tahmin etmek kolay değil. Artık rakip Roma veya bir başkası, geçmek zorunda olduğumuz bir rakip. Zor bir maç ama Molde’yi geçtiğimiz gibi, Roma’yı da geçeriz. O günün koşullarına bağlı" diyerek sözlerini tamamladı. 

Sayfa Yükleniyor...