Trabzonspor ile puan farkı kapanır mı?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 4-0 kazandıkları Çaykur Rizespor maçı sonrası açıklamalar yaptı; 'Fenerbahçe, 2010/11'de Trabzonspor ile 9 puanlık farkı kapattı, Tarih tekerrür eder mi?' sorusuna, "Bugünkü gibi devam edersek şansımız yüksek olacaktır" yanıtını verdi.

NTV Spor 05.12.2021 - 22:06 | Son Güncelleme: 05.12.2021 - 22:55

Çaykur Rizespor maçını yorumlayan Vitor Pereira, "Bir hoca olarak benim en önem verdiğim şey oyuncuların birlik olması, hocalarının ne istediğini anlayan bir oyuncu grubu görmek, takım ruhuyla çalışan oyuncu grubu görmek. Ben kariyerimde birçok şey gördüm ama en önemlisi bu. Bu kulüp gerçekten çok özel bir kulüp. Taraftarımız özel ve tutkulu. İşler kötü giderken onlar da acı çekiyor. Benim için en önemlisi birlikte savaşabilmek" dedi. 

Mesleğinin başında olan bir teknik direktör olmadığını kaydeden Pereira, "29 yaşında başladım bu işe. Kimsenin inanmadığı işleri yaptım. Biz sakin kalmalıyız. Ailelerimizi Portekiz’de bırakıp buraya geldik. Sabah uyandığımda, gün içinde ve gece uyumadan önce Fenerbahçe’yi ve oyuncularımı düşünüyorum. Her gün daha iyi nasıl iyi oluruz diye çalışıyoruz. Ben kariyerimi böyle inşa ettim" ifadelerini kullandı. 

Portekizli teknik adam, "Fenerbahçe 2010/11'de Trabzonspor'la olan 9 puanlık farkı kapattı. Tarih tekerrür eder mi?" sorusuna, "Nasıl gözüktüğümüzden ziyade, ne hissetiğimiz önemlidir. Taraftar, takım ve başkanımız için mutluyum. Trabzonspor'un ne yaptığını kontrol edemeyiz. Kendi yapabileceklerimizi kontrol ederiz. Bugünkü gibi devam edersek şansımız yüksek olacaktır" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...