"Trabzonspor şampiyon ilan edilirse..."

Bir dönem Galatasaray'da da forma giyen Antalyaspor'un yıldızı Lukas Podolski, Fanatik'e açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 14.04.2020 - 08:35

Futbol dünyasını da derinden etkileyen Covid-19 pandemisi ile ilgili konuşan Podolski, "Virüs sebebiyle yaşadıklarımız bir korku filmi gibi... 2020’ye geldik ve böyle bir durumla karşılaşmak kesinlikle berbat bir şey. Birçok yer kapalı durumda ve bu herkes için son derece zor bir durum. İnsanların çoğu ne olduğunu hala anlamış değil. Her şey çok zor olsa da bununla başa çıkmak ve kurallara uymak zorundayız. Ben doktor ya da uzman değilim ama sakin olmalıyız. Haftalar geçtikçe, sosyal mesafeyi koruduğumuz sürece bu salgın azalacak ve bitecek." dedi.

Futbolun tekrar ne zaman oynanmaya başlayacağı ile ilgili de görüşlerini aktaran yıldız oyuncu, "UEFA ya da FIFA’yı, maçların devam etmesi adına verdikleri çabadan dolayı sorgulamamak gerek. UEFA, zaten net bir tarih ortaya koymuyor. Şartların daha iyi olmasını beklememiz lazım. Maçlar seyircisiz de oynanabilir. Taraftarlar önünde oynamayı çok seven biri olarak, onlarsız futbol gerçekten tat vermez ama bir yandan işimizi yapmalıyız. Ben federasyon başkanı değilim, futbolun kaderini onlar belirleyecek ve ‘Oynayın’ derlerse, hazır olacağız." ifadelerini kullandı.

Lig lideri Trabzonspor'un şampiyon ilan edilmesi ile ilgili konuda da konuşan Podolski, "Bu sezon Süper Lig’de lider Trabzonspor şampiyon ilan edilirse, bu normal bir şampiyonluk duygusunu ne oyuncularda, ne taraftarlarda yaşatmaz. Aradan yıllar geçince bu başarınız, başka bir nedene bağlanarak hatırlanır. Sonuç olarak ligde 8 hafta kaldı ve bu sezonun saha içinde bitmesi en doğrusu" diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...