Trabzonspor'da kongre başladı!

Trabzonspor Kulübü'nün 70. genel kurulu başladı. Trabzonspor'da iki gün sürecek genel kurulunda İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta başkanlık için yarışacak.

NTV Spor

05.12.2015 - 12:47

Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve yarın yapılacak seçimle tamamlanacak olağan genel kurulda, İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta başkanlık için yarışacak.
     
İkinci gün seçimin gerçekleştirileceği genel kurulda, 9 bin 997 üyenin oy verme hakkı bulunuyor.
     
Bordo-mavili kulübün 48 yıllık tarihinde 44. yönetim kurulu seçilecek.
     
Kulüp genel sekreteri Köksal Güney'in konuşmasıyla saat 10.50'de başlayan genel kurulda 3 adayın ortak kararıyla gösterilen Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, oy çokluğuyla kongre divan başkanı seçildi.
     
Daha sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gündem, genel kurul üyelerine sunuldu.
     
Kongrede bugün, kulüp yönetim kurulunun idari ve mali raporları, denetleme kurulu raporu okunup görüşülecek. Daha sonra da yönetim kurulunun ibrası üyeler tarafından oylanacak. Dernek ve bağlı şirketlerin 2016 yılı konsolide ve sola bütçelerinin okunup görüşülmesinin ardından dilek ve temenniler bölümüyle ilk gün sona erecek.
     
İkinci gün de aynı saatte başlayacak genel kurulda  başkan adaylarının konuşmalarından sonra başlayacak oy verme işlemi saat 16.00'da tamamlanacak.
     
KONGRE SAKİN BAŞLADI
Trabzonspor'un genel kurulu sakin bir ortamda başladı.
     
Başkan adayları Hekimoğlu, Usta ve Hacıosmanoğlu, kongre başlamadan salona geldi. Spor salonunun önünde güvenlik güçleri yoğun önlemler alırken, üye kartı olmayanlar içeri sokulmadı.
     
İlk saatlerden itibaren üyeler salona gelerek, kongreye ilgi göstermeye başladı.
     
15 BAŞKAN GÖREV YAPTI
Trabzonspor'da bugüne dek 15 başkan görev yaptı.
     
Bordo-mavili kulüpte, görev sıralarına göre Ali Osman Ulusoy, Rıfat Dedeoğlu, Suat Oyman, Salih Erdem, Şamil Ekinci, Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın, Mehmet Ali Yılmaz, Mazhar Afacan, Faruk Nafiz Özak, Özkan Sümer, Atay Aktuğ, Nuri Albayrak, Sadri Şener ve  İbrahim Hacıosmanoğlu, başkanlığa seçilen isim oldular.

ADAYLARIN LİSTELERİ
Trabzonspor'da seçime girecek 3 başkan adayının 14 asil, 7 yedek üyeden oluşan yönetim kurulu aday listeleri şöyle:
     
İBRAHİM HACIOSMANOĞLU (BORDO RENK)
Asil üyeler: Fahrettin Çebi, Şeref Kapıcıoğlu, Nevzat Kaya, Resul Kalkan, Osman Necip Sevinç, İbrahim Coşkuner, Hakan Gedikli, Ali Uzunay, Kadem Çakıroğlu, Mehmet Karaoğlu, Ömer Yeşilyurt, Köksal Güney, Ali Haydar Baş, Mehmet Terzi
     
Yedek üyeler: Murat Bahadır Bayrak, İrfan Altıner, Fazlı Çilingir, Lokman Sadıklar, İbrahim Tonyalı, Göksel Günal, Erkan Yavuz Atagün
     
MUHARREM USTA (MAVİ RENK)
Asil üyeler: Ahmet Çubukçu, Nevzat Aydın, Önder Bülbüloğlu, Zeki Öztürk, Gençağa Meriç, Suat Şen, Orhan İlarslan, Coşkun Bülbül, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Ali Rıza Egemen, Gökhan Saral, Prof. Dr. Asım Ören, Mehmet Yiğit Alp, Emre Aksoy
     
Yedek üyeler: Okan Alemdaroğlu, Tuncay Bekiroğlu, Özer Bayraktar, Yiğit Oğuz Duman, Adem Beder, Fatih Vardaroğlu, Erhan Çimşir
     
CELİL HEKİMOĞLU (SARI RENK)
Asil üyeler: Bekir Bülbüloğlu, Hüseyin Örs, Sebahattin Çakıroğlu, Hakan Kulaçoğlu, Davut Yurttaş, Kemal Halil, Mehmet Ongan, Faruk Kanca, Ali Kemal Denizci, Mustafa Gültepe, Turgut Öksüz, Alper Bektaş, Süleyman Kalemci, Fikret Ataoğlu
     
Yedek üyeler: Hakan Orhan, Sami Karaman, Sezgin Oğul, Harun Kaya, Aydın Aktaş, Kenan Dilek Bilgin, Serdar Boğuçlu
     
Başkanlık seçiminde İbrahim Hacıosmanoğlu bordo, Muharrem Usta mavi, Celil Hekimoğlu ise sarı renkli listelerle seçime girecek.

Sayfa Yükleniyor...