Ahmet Ağaoğlu: Sörloth'un transferi için Crystal Palace'tan çok baskı gördük"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Alexander Sörloth'un transferiyle ilgili TRT Spor'a bağlandı ve "Trabzonspor'un 3 sezonda harcadığı paradan fazlasını kazandırarak gitti. Crystal Palace'tan transfer için çok baskı gördük" dedi.

NTV Spor 22.09.2020 - 17:00

RB Leipzig forması giyecek olan Alexander Sörloth'un iyi bir karakter ve iyi bir futbolcu olduğunu söyleyen Ahmet Ağaoğlu,

"İşinden başka bir şey düşünmeyen ve büyük hedefleri olan bir futbolcu. İnşallah Leipzig'de başarılı olur ve daha büyük kulüplere gider. Trabzonspor'un 3 sezonda harcadığı paradan fazlasını kazandırarak gitti.Trabzonspor bu transferde ülke futboluna örnek teşkil edecek işler yapmıştır. Çok küçük maliyetle kadromuza kattığımız oyuncudan büyük kazançlar elde ettik. Bunun böyle düşünülmesi gerekiyor" dedi.

Oyuncunun bonservisini neden almadıkları için kendilerine eleştiri geldiğini vurgulayan Ağaoğlu, "Neden bu oyuncunun bonservisini alamıyorsunuz diyorlardı. Şartlara bağlıydı, sözleşme bu şekildeydi. Oyuncunun 9 milyon euro buy-out maddesi vardı. Oyuncu, 9 milyon euro getirdiği takdirde herhangi bir kulübe kendi inisiyatifi doğrultusunda gidecek" diye konuştu.

Norveçli golcü ise Leipzig'in yanısıra Tottenham ve Lyon'un da ciddi şekilde ilgilendiğini kaydeden Ahmet Ağaoğlu, "Oyuncu baştan beri Bundesliga'da oynamak istediğini, Leipzig'in kendisi için doğru bir platform olacağı konusunda ısrarcıydı" ifadelerini kullandı. 

"CRYSTAL PALACE'TAN ÇOK BASKI GÖRDÜK"
Transfer konusunda oyuncunun bonservisinin elinde olan Crystal Palace'tan çok baskı gördüklerini kaydeden Ağaoğlu, "Crystal Palace'tan çok baskı gördük. 17 milyon euroluk bir teklif geldiği zaman 'Verelim' dediler. Önümüzdeki sezona kaldığı zaman bu işten her iki kulüp zararlı çıkacak şeklindeydi. 17 milyon euro realist bir rakam değildi. Ciddi şekilde direnç gösterdik" dedi. 

"BİR FUTBOLCUYA 1,5-2 MİLYON EURO MAAŞ VEREMEZ"
Takım bütççesiyle ilgili olarak da Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Trabzonspor'un transfer limiti 132 milyon lira. 2020-21 sezonunda profesyonel oyuncu kadrona ödeyeceğin maaş, bonservis ve kiralama ücreti, menajerlik ücretinin toplamı bu. Bizim geçen sene sadece net oyuncu harcamamız 16,5 milyon euroydu. Bu sene 15 milyon euroya gerilemiş durumda. Bizim bir futbolcuya 1,5-2 milyon euro net maaş verebilecek durumumuz yok. Bunun çok iyi anlaşılması lazım. Trabzonspor bu paraları veremez" dedi. 

"KADROMUZA KATMAK İSTEDİĞİMİZ 2-3 FUTBOLCU VAR"
Transferle ilgili olarak ise Ağaoğlu, "Herhangi bir oyuncumuza gelebilecek transfer teklifleriyle ilgili yönetimin belirlediği rakamın altında bir teklif gelirse pazarlık yapacak vakit kalmadı artık. Fakat istediğimiz rakamları bir kulüp gelip masaya koyarsa her zaman düşünürüz. Kadromuza katmak istediğimiz 2-3 futbolcu var. Şu anda bunlarla ilgileniyoruz." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...