"Transfer teklifi var ama değerini bulmadan satmayız"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

NTV Spor

30.03.2018 - 22:02

A Spor'a konuk olan Mustafa Cengiz; UEFA ile yapılan görüşmelere değindi. "Badou Ndiaye'nin bonservis bedeli bilinenden daha yüksek" diyen Cengiz, Garry Rodrigues'e transfer teklifinin olduğunu açıkladı.

Mustafa Cengiz'in açıklamaları şöyle:

"UEFA ile görüşmemizde 10. dakikada bir delege 'Sizin bu mali anlattıklarınızı sizden önceki yönetim de anlattı' dedi. Buraya gelip 'toparlayacağız' diyorsunuz ama borcunuz daha çok artıyor' dediler. Adamların verdiği kotayı aşmışız. Biz de 'Mali olarak söyleyebileceğimiz bir şey yok, olası en kötü duruma göre sunum yapacağız' dedik. Komite çok mutlu oldu yaptığımız sunumdan. 4 yıllık bir proje halinde sunum yaptık. Yarın ben burada olurum veya olmam ama Galatasaray'ın doğru yerde olması gerekir. Galatasaray'ın böyle bir şekilde UEFA ile görüşmemesi gerekir."

"UEFA, Türk takımlarının şampiyonalarda olmasını istiyor, Türkiye'nin futbol ülkesi olduğunu biliyor. Türkiye, futbolla yatıyor. Coğrafyamızdan dolayı iç ve dışta sıkıntılarımız çok. Futbol, halkımızın teselli noktası. Bu noktada 'Lütfen Galatasaray'ı destekleyin. Devletin de projeleri var. Türk takımlarını tolere edin. Fenerbahçe ve Beşiktaş için konuşamam ama Galatasaray olarak bu durumu iki yılda düzelteceğiz' dedik. Galatasaray, kanatlanmaya hazır bir kulüp. Ceza verirseniz, kanatlarını kesersiniz' dedik. Yeryüzünde herhangi bir yere gidin, Galatasaray'ı duyduğunda 'O ne?' diyen olmaz. 25 stat yapıldı, hemen hemen tüm deplasmanlara gidiyorum. Müthiş statlar yapıldı. Kendilerine bunları anlattık. Schalke stadında ayağınız kaysa çime düşersiniz, bizim statlarımız daha insani. Bunları anlattık. UEFA'ya her hafta raporlama yapıyoruz, ek yapıyoruz. 35 bin ortalamaya çıktık, 8 binden geldik buraya. Loca satışları da böyle. Sponsor konusunda acele etmiyoruz."

"NDİAYE'NİN BONSERVİS BEDELİ BİLİNENDEN DAHA YÜKSEK"
"Badou Ndiaye'nin bonservis bedeli bilinenden daha yüksek. Garry Rodrigues'e de teklif var ancak değerini bulmadan satmayız. Premier Lig'de adını bilmediğimiz ama müthiş paralara oynayan oyuncular var. O yüzden değerini bulmadan satmayacağız. Google'da West Ham United'ın sağ bekinin fiyatına bakın. Bir bakıyorsunuz, 30 milyon Euro. Keza Fikret Orman'ın Cenk Tosun'u ucuza verdiklerini açıkladığı sözler de doğru. Bence Cenk Tosun ucuza gitti"

"Nagatomo inan edin tam bir barış elçisi oldu. Japon Başkonsolosu geldi ve Japonya'da Galatasaray çok ilgiyle izleniyor ve Türkiye'ye ilgi, sempati çok yükseldi dedi. Bugün yazılı metin geldi Japon Futbol Federasyonu'ndan hazır tuttuğumuz ve oynattığımız için."

"Tüm futbolcular şampiyonluk havasına girmişler. Her maçı final olarak görüyorlar, terlerinin son damlasına kadar mücadele ediyorlar. Biz hak ederek, sonuna kadar çarpışarak inşallah şampiyonluğa ulaşacağız. Ben kendimi bildim bileli Galatasaraylıyım. En büyük hayalime kavuştum. Ama taraftarların böyle güçlü olduğunu inan edin bilmiyordum. Taraftardan bu desteğin daha da artmasını rica ediyorum. Taraftarımız yüzde 5'ini yansıtıyor. Yüzde 10-15'ini yansıtsalar dünyanın tepesine çıkarız. Potansiyelimizi kullanmamız gerekiyor."

Sayfa Yükleniyor...