"Transfer yapabilme imkanımız..."

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 22.01.2018 - 23:00 | Son Güncelleme: 23.01.2018 - 00:01

Terim "Oyuncularımı kutluyorum. İlk 45 dakika için olumlu şeyler söyleyebilirim. İlk 25 dakikaya bakıldığında Galatasaray'ın oynamak istediği futbol ortada. Bu futbolu 60'lara 70'lere çıkarırsak çok iyi şeyler olacak. Rakip sahada oynayan, baskı kuran, pas yapan... Bunların hepsi iyiydi. İkinci yarı açıkçası beklediğim bir şeydi. Fiziğimiz daha tam değil. Bunu da ben Göztepe maçından sonra küçük bir mesajla söylemiştim. Her geçen gün iyi olacak. O zaman çok daha güçlü bir Galatasaray olacak" dedi.

Kayserispor'un güçlü bir takım olduğunun altını çizen Terim "Çok iyi bir takım Kayseri. Müthiş derin bir kadrosu var. Burada oynamak hiç kolay değil. İlk yarı neredeyse pozisyona sokmadık. Üçüncüyü atsak oyun kopmuştu. 2-1'den sonra bayağı sıkıştırdılar, 3-2 öne bile geçebilirlerdi ama oyuncularımı kutluyorum. Deplasmanlarda devamlı mağlup olan Galatasaray vardı. Hayatımda belki de ilk kez 10 dakikada 3 oyuncu değiştirdim. Oyunu dengelemek için atakları kesme adına böyle hamle yaptık; doğru da oldu. İyi başlamak. 3 puan almak, böyle çalkantılı durumda Galatasaraylıları mutlu edebilmek. Rakiplerin hepsinin kazandığı haftada galip gelmek bizim için çok önemliydi. O yüzden oyuncularımı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Transferle ilgili de konuşan Fatih Terim "Selçuk ve Ndiaye yorulana kadar gayet iyilerdi. İlk yarıda istediklerimizi yaptılar. 7'den 70'e herkesin sayacağı bir 11'i koymayı ben de isterim. Açıkçası seçim de birkaç gün transferden uzak tuttu. Yapabilme imkanımız var mı onu da konuşacağız. Almak, istemek kolay ama satabilmek önemli. Oralarda becerili değiliz. Yoksa da mevcutları yukarıya çekmek önemli. Selçuk, Donk ve Sinan'ın performanslarından memnunum. Maicon, Gomis, Fernando gelecek. Önce mevcutu yukarıya çekelim" dedi.

Terim, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Çok güzel bir lig maçı oldu. Kaybeden de çok iyi mücadele etti, kazanan da zaten gereğini yaptı." dedi.

Deneyimli teknik adam, ilk 25 dakikada Galatasaray'ın oynaması istediği futbolu ortaya koyduklarının altını çizerek şöyle konuştu:

"İlk 25 dakikayı, 60'a 70'e çektiğimiz zaman olayın boyutu başka bir şekle gelir. İkinci yarıda ise baskı yedik. Kayserispor herkesi her yerde yenebilecek derin bir kadroya sahip. Skor 2-2 olabilirdi, 3-2 öne geçebilirlerdi. Fizik gücümüzü arttırmamız gerekiyor. 60. dakikadan önce golü yedik, oyuna müdahale etmeye mecbur kaldık. Ama bence doğru müdahalelerdi. Çok güzel bir lig maçı oldu. Kaybeden de çok iyi mücadele etti, kazanan da zaten gereğini yaptı. Oyuncularımı kutluyorum çünkü bu kadar kısa sürede bir mantalite değişikliğine cevap vermek çok kolay değil. İyi bir takım olma yolunda ilerliyoruz."

Fatih Terim, doğru yolda ilerlediklerinin altını çizerek, "Henüz hiçbir şey olmadı ama haftayı önemli bir 3 puanla kapadık. Diğer rakiplerimizin maçlarını kazandığı bir noktada bizim kaybetmemiz hoş olmazdı. Hem puan açısından hem moral açısından." ifadelerini kullandı. 

"TRANSFER İNŞALLAH OLUR"
Terim, transferle ilgili gelen sorulara ise, "Transfer inşallah olur ama olmazsa da yapacak bir şey yok. Ben yine söylüyorum mevcutları yukarı çekmek en büyük transfer olsa gerek. Maicon, Fernando ve Gomis'in gelmesi bizi alternatifi daha fazla bir takım haline getirecektir. Bugün çarpıcı olan bir diğer konu, Donk ilk yarıda hiç dakika almamış, Sinan 100 küsur dakika forma giymiş. Bunları iyi oynaması ve arzusu da önemliydi." yanıtını verdi. 

Fatih Terim, Galatasaray'ın olağanüstü genel kurulunda Mustafa Cengiz'in başkanlığa seçilmesi hakkında ise şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray Genel Kurulu iradesini ortaya koymuştur. Seçimini yapmıştır. Dolayısıyla iradesine saygı duyuyoruz. Mustafa Cengiz'i seçmiştir. Kendisini tebrik ediyoruz. Aynı zamanda emeği geçmiş olan büyük bir özveriyle Galatasaray'a hizmet eden Dursun Özbek'e de teşekkür ediyoruz. Elimizden geldiği kadar her şeyden uzak durup tamamen Florya'yı ve futbol takımını herhangi bir şekilde şikayet olmadan, mutlu bir şekilde bir arada tutmaya çalışıyorum. Çünkü Galatasaray'ın kenetlenme zamanıdır, herkesin elini taşın altına sokma zamanıdır. Tüm Galatasaraylılara çok iş düşüyor."

Sayfa Yükleniyor...