Transferin şifrelerini anlattı!

Özen, Jones ve Dany transferlerini %100 Futbol'a değerlendirdi. Beşiktaş'ın kadrosunu "uysal" diye tanımlayan ve Jones'u bunun için aldıklarını belirten Özen, Dany olası tribün tepkisi konusunda Orman'ın kendisini uyardığını söyledi.

NTV Spor 01.02.2014 - 22:29

 
FİKRET ORMAN: "BİZ HIRSIZ MIYIZ ARKADAŞ!"

TOLGA ZENGİN ŞOKU!


Schalke'den Jermaine Jones'u ve Galatasaray'dan Dany'i alan Beşiktaş, transferi kapattı. Bu bilgi, bizzat Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen'den geldi.

%100 Futbol'a telefonla bağlanan ve Güntekin Onay ile Rıdvan Dilmen'in sorularını yanıtlayan Özen, Jones ve dany konularında çok ilginç açıklamalar yaptı.

Jones'u sadece futbolu için değil, aynı zamanda sahadaki lider tavrı ve yenilgiyi kabul etmeyen 'winner' karakterinden dolayı aldıklarını söyleyen Özen, tecrübeli oyuncunun sahada liderlik sözü verdiğini ifade etti.

Dany konusunda da samimi açıklamalar yapan Önder Özen, bu transferde Biliç ile birlikte pek çok parametreyi gözden geçirdiklerini ve ikisinin de Kamerunlu oyuncuyu çok istediğini dile getirdi. Galatasaray'dan geliyor olmasından dolayı tribünlerin Dany'ye tepki gösterebileceği konusunda Başkan Orman tarafından uyarıldıklarını da açık yüreklilikle dile getiren Özen, yine de Dany'nin Beşiktaş ve taraftar konusunda çok motive olduğunu ve bu nedenle transferi yaptıklarını belirtti.
 
İşte Özen'in açıklamaları:
   
"JONES'U SAHADAKİ TAVIRLARI İÇİN DE ALDIK"
"Çok büyük bir sürpriz olmazsa transfer bitti" diyen Özen ardından Jermaine Jones transferini değerlendirdi. Jones'un bir Şampiyonlar Ligi oyuncusu olduğunu ve Dünya Kupası'nda forma giyeceğini belirten Özen, "Bizim takımımız kaliteli ama uysal bir takım. Yeteneklerinden bir gram şüphem yok ama saha içinde uysalız" şeklinde ilginç bir tanımlama yaptı. Beşiktaş'ın bu özelliğini Jones'a anlattığını da aktaran Önder Özen sözlerini şöyle sürdürdü: "Ondan bir söz aldım. Gerekirse saha içinde takıma liderlik edecek. Beni ikna etti bu konuda. Onun sadece futbolculuğuna değil sahadaki tavırlarına da ihtiyacımız vardı. Onun gibi bir 'winner' oyuncuya, kaybetmeyi reddeden bir oyuncuya ihtiyacımız vardı."

"JONES'U KİRALAMADIK, BONSERVİSİYLE ALDIK"
"Bu transferi çok ama çok ucuza hallettik" diyen Özen, Jones'u kiralamadıklarını, bonservisiyle aldıklarını söyledi. "Jones'un bonservisini 200 bin dolara aldık Schalke'den" diyen Özen, Jones ile 2 kontrat yaptıklarını, sezon sonu isterlerse 2. kontratı devreye sokacaklarını ve Jones'u takımda tutacaklarını belirtti.

"LESCOTT'U ALSAK DA DANY'İ YİNE ALIRDIK"
Jermaine Jones'un fiziksel olarak oynamaya hazır olduğunu da söyleyen Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, Galatasaray'dan kiraladıkları Dany için ise umutlu konuştu. Lescott transferi gerçekleşmeyince Dany'nin alındığı yönündeki kanının yanlış olduğunu ifade eden Özen "Biz Lescott'u alsak Dany'yi yine alırdık. Öyle bir düşüncemiz vardı" dedi.

"TRANSFER NASIL YAPILIR CITY'DEN ÖĞRENDİK"
Lescott ve kulübü Manchester city hakkında ilginç açıklamalar da yapan Özen "Bir transfer nasıl yapılır, nasıl yürütülür Manchester CVity'den öğrendirk. Hep çizdikleri profilde gittiler, hiçbir sözlerinden dönmediler. Nasıl bir senaryo çizdilerse o senaryo adım adım yürüdü. Sadece Porto'dan istedikleri oyuncuyu alamadıkları için Lescott tranfseri olmadı." dedi.
 
"TARAFTAR TEPKİSİ KONUSUNDA BAŞKAN BENİ UYARDI"
Dany transferini yaparken çeşitli parametreleri gözden geçirdiklerini söyleyen Özen bunların şöyle sıraladı:
- Bütçe uygunluğu: Bir maliyeti yok. Kiralama bedeli ödenmedi.
- Kalan kontrat adeti: Kulübün 6 tane yabancı kontratı var, sezon sonu açıkta kontrot bırakmak için kiralık kontratı yapıldı.
- İkamet: Dany ev ve şehir değiştirmeden sadece Florya'dan Ümraniye'ye geçiş yapacak.
- Oyuncunun motivasyonu: Beşiktaş'ta oynaya konusunda müthiş motivasyonu var.

Bu arada Özen'in "Ben Dany'nin çabuk bir oyuncu olduğuna inayırum. Siz de katılıyor musunuz Rıdvan hocam?" sorusuna Dilmen de "Ben katılıyorum" yanıtını verdi.
 
Özen, olası taraftar tepkisi konusunda Başkan Fikret Orman'ın kendisini uyardığını da belirtti. Ancak Özen, Dany'inn Beşiktaş'ta ve Beşiktaş seyircisi önünde oynamayı çok istediğini, Biliç ile taraftar tepkisi ihtimalini çok konuştuklarını ama oyuncuyu çok istedikleri için transferi yaptıklarını söyledi.
 

Sayfa Yükleniyor...