Tudor'dan Arda Turan'a yeşil ışık

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Arda Turan transferine yeşil ışık yaktı. Hırvat teknik direktör; "Şartlar uygun olursa Arda'yı takımımda görmek isterim" dedi. Tudor, Asamoah transferini ocak ayında gerçekleştirmek istediklerini de ifade etti.

NTV Spor 11.11.2017 - 15:55

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor önemli açıklamalar yaptı. beIN Sports yayınına katılan Hırvat teknik adam, şartların uygun olması halinde Arda Turan'ı takımında görmek istediğini dile getirdi. Tudor, "Arda Türk futbol tarihinin en önemli oyuncularından biri. Karakteri, kişiliği çok iyi. Arda konusuyla ilgili başkanımız daha iyi değerlendirme yapabilir" dedi.

Juventuslu Kwadwo Asamoah'ın transferini devre arasında gerçekleştirmeye çalışacaklarını vurgulayan Tudor, ocak ayında olmasa bile Ganalı futbolcuyu önümüzdeki sezon kadrosunda görmek istediğini söyledi.

“TRASFERDE %80-90 BAŞARI ORANI"
Yapılan transferler ve takımın değişen çehresiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Tudor, "Son iki sezonda başarısız bir Galatasaray vardı. Yönetimle birlikte takımda köklü değişiklikler yapmaya karar verdik. Transferde yüzde 80-90 başarı oranı yakaladık" ifadelerini kullandı.

“SINIRLAMA KOLAYA KAÇMAKTIR”
Igor Tudor, mevcut yabancı oyuncu kuralının sürmesi gerektiğini belirtti. Galatasaray teknik direktörü; "Yabancı oyuncu kısıtlamasına gitmek kolaya kaçmak olur. Türk futbolundaki en büyük sorunun altyapılar ve antrenörler olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

“BİZİM BREZİLYALI OYUNCULARIMIZ ÖYLE DEĞİL...”
Takımdaki yabancı futbolcuları değerlendiren Tudor, "Gomis, kazanma açlığına fazlasıyla sahip. İç motivasyonu çok yüksek. Her antrenmandan sonra ekstra çalışır, rakip takımın savunmacılarını izler. Brezilyalı oyuncular çok olunca iş; çok fazla eğlenceye dönüşür, ciddiyet kalmaz diye bir düşünce vardır. Ama bizim Brezilyalı oyuncu grubumuz öyle değil. Maicon, Fernando ve Mariano gerçekten çok kaliteli ve karakterli isimler" dedi.

“SON 3 MAÇTAN ÖNCE BELLİ OLMAZ”
Şampiyonluk yarışı hakkında da konuşan Tudor, "11 haftada 'Galatasaray şampiyon olur' algısı oluştu. Bu yanlış. Beşiktaş, Başakşehir ve Fenerbahçe kaliteli kadrolara sahip. Şampiyon son 3 maçtan önce belli olmaz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...