Tunay: Aileme çok şey borçluyum

Bundesliga takımlarından Hertha Berlin'e transfer olan milli futbolcu Tunay Torun, elde ettiği başarılardan dolayı ailesine çok şey borçlu olduğunu söyledi.

NTV Spor

09.07.2011 - 17:39

Almanya Bundesliga'da yükselen Hertha BSC Berlin'e transfer olan milli futbolcu Tunay Torun, her şeyini ailesine borçlu olduğunu söyledi.

Bild gazetesinin bir haberine göre, Tunay, "Ailemin benim için yaptıkları ödenemez. Sadece onların sayesinde kötü yola düşmedim ve futbolcu olabildim. Onlara sonsuza kadar müteşekkirim" şeklinde konuştu.

Hamburg kentinde St. Pauli ve Sternschanze ilçeleri arasındaki sorunlu bir semtte büyüdüğünü, bu semtte uyuşturucu kullananların olduğunu ve sürekli şiddet olaylarının yaşandığını, kendi arkadaşlarının da ceza evine düştüğünü anlatan Tunay, "Ailem bana her zaman dikkat etti, futbol oynamamı teşvik etti. Çünkü çevrede kaçırma olayları da yaşanıyordu. Her zaman yanımdaydılar" şeklinde konuştu.

Hertha BSC Berlin'e geçmesini, Borussia Dortmund'dan Real Madrid'e transfer olan Nuri Şahin'in kendisine tavsiye ettiğini tekrarlayan Tunay, Alman U16 Milli Takımı'nda oynadığını, daha sonra da Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Spor Menajeri Mattihas Sammer'in kendisini U17 Milli Takımı'na almak istediğini ve kendisine "Kalbinin sesini dinle" demesinin çok hoşuna gittiğini söyledi.

TFF'nin kendisini araması üzerine de Türk Milli Takımı'nı tercih ettiğini ve burada büyük bir zevkle oynadığını ifade eden Tunay, Hertha BSC Berlin'de her şeyden memnun olduğunu, Berlin'i de çok sevdiğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...