TÜRK FUTBOLUNUN 41. BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN

Türk futbolunun 41. başkanı bugün TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda belli oldu. Yıldırım Demirören, kullanılan 229 oyun 221'ni alarak Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı oldu. Demirören'in yönetim kurulu listesi 216 oyla kabul edildi.

NTV Spor 26.02.2012 - 13:15

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu'nda tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören başkanlığa seçildi.

Ankara'daki JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanı Yalçın Karadeniz, yapılan oylama sonucunda geçerli 229 oyun 221'ini alan Yıldırım Demirören'in TFF'nin yeni başkanı olarak seçildiğini bildirdi. Yıldırım Demirören TFF'nin 41. başkanı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yönetim kurulu listesi de 216 oyla kabul edildi.

YILDIRIM DEMİRÖREN'İN LİSTESİ
TFF'nin yeni başkanı Yıldırım Demirören'in listesinde şu isimler bulunuyor;

1-Yıldırım Demirören 2- Servet Yardımcı 3- Arif Koşar 4- Talat Yılmaz 5- Fethi Heper 6- Mehmet Baykan 7- Cengiz Zülfikaroğlu 8- Ufuk Özerten 9- Hakan Kanık 10-Taylan Öner 11-Mustafa Beyazlı 12-Edip Eren 13-Faruk Öksüz 14-Selim Koray 15-Ergun Tekin

DEMİRÖREN: ÇOK ZOR BİR GÖREV ALIYORUZ
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören, ''Biliyoruz ki çok zor bir görev alıyoruz. Bu zorlukları da hep birlikte aşacağız'' dedi.

Demirören, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda yaptığı konuşmasına başkan adaylığından çekilen Ata Aksu'ya teşekkür ederek başladı.

Aksu ile birlikte Türk futbolunun çok zorlu bir süreçten geçerken tek aday çıkmanın daha doğru olacağını düşündüklerini ifade eden Demirören, ''Bu düşünceyle sayın Ata Aksu da çekildi ve bu yolu açtı. Türk futbolu adına kendisine teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

"TÜRK FUTBOLU SON DÖNEMDE SEYREDİLMEZ BİR HALE GELDİ"
Demirören, zorlukların, aşmak için var olduğunu belirterek, ''Biliyoruz ki çok zor bir görev alıyoruz. Bu zorlukları da hep birlikte aşacağız. Türk futbolunun en büyük sorunlarından biri ekonomisi diğeri ise altyapı. Bizler UEFA ile diyaloglarımızı en iyi şekilde kurup Türk futbolunu kaostan çıkarmanın yolunu arayacağız'' dedi.

Bu geminin içinde hep birlikte olduklarının, geminin batması halinde de yine hep beraber kurtarmak zorunda olduklarının altını çizen Demirören, Türk futbolunun son dönemde seyredilmez hale geldiğini, taraftarların ve sponsorların kaçar olduğunu, kendilerinin de onları geri çekmek zorunda olduklarını kaydetti.

"UEFA TOPLANTISINA TERTEMİZ ÇIKMAK İSTİYORUZ"
Demirören, artık eski defterleri kapatarak yeni sayfalar açmak zorunda olduklarını vurgulayarak, ''Fenerbahçemiz dedim, eleştirildim. Hayır efendim. Trabzonsporumuz, Bursasporumuz, Elazığsporumuz diyorum. Bizler bu noktaya gelirsek Türk futboluna çağ atlatmış oluruz. Türk futbolunu holiganizmden kurtarmak zorundayız. Benim için temeli olmayan bina sağlam bina değildir. Bizim temelimiz Bank Asya 1.Lig, 2. Lig, 3. Lig'dir. Önce onları sağlamlaştıracağız. Ben sizlerden destek bekliyorum. Hata yapmayan insan, çalışmayan insandır. Ben ve arkadaşlarım 24 saat çalışıp bu sıkıntıları bitirip UEFA toplantısına tertemiz çıkmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.

GALATASARAYL DELEGELER DE OY KULLANMADI
Yıldırım Demirören'in başkanlığa seçildiği genel kurulda, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın toplantıya katılmayacaklarını açıklamasının ardından, Galatasaraylı delegelerin de salona girmelerine rağmen oy kullanmadıkları öğrenildi.

Yeşil-beyazlı kulübün delegeleri gibi sarı-kırmızılı kulübü temsil eden delegelerin de genel kurul sonuçlanmadan otelden ayrıldıkları bildirildi.

ADAY BOLLUĞU YAŞANDI!
Olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı kararı alındıktan bugüne kadar 21 aday başvuru yapmıştı.

Başkanlık için başvurudu bulunan adaylar şöyle;

Yıldırım Demirören, K. Mahmut Canlı, Yılmaz Göbel, Ayhan Sağaltıcı, Semi Kopuz, Mehmet Kara, Tekin Işıklıgil, Necati Harman, Bülent Gürkut, Nedim Güneş, Ümit Sarıkaya, Mehmet Selçuk, Adil Yazıcıoğlu, Hasan Zinni, Zeki Yürekli, Kürşad Tüzmen, Erdal Alkış, Zafer Murat Ertem, Ata Aksu ve Erdal Çilek

Bu isimlerden Kürşad Tüzmen, Ata Aksu, Erdal Alkış, Zafer Murat Ertem ve Erdal Çilek çekildiklerini bildirmişlerdi.

Sayfa Yükleniyor...