"Türkiye'de yaşamak, Almanya'daki ailemden uzak..."

Beşiktaş'ın eski yıldızı Mario Gomez, kaleme aldığı yazıda Türkiye günlerini anlattı ve çocukluk idolünün Jay Jay Okocha olduğunu açıkladı.

NTV Spor

17.01.2017 - 20:25 | Son Güncelleme: 17.01.2017 - 22:52

Beşiktaş'ta forma giydiği bir sezonda takımının kazandığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan ve Beşiktaşlı taraftarların sevgilisi haline gelen Mario Gomez, kariyerini The Players Tribune için kaleme aldı.

Fiorentina'daki yıllarında geçirdiği sakatlıklarla kariyerinin bitme noktasına geldiğini ifade eden Gomez, "Fiorentina'daki her şeyi unutmak istedim ve Türkiye'ye gittim. Türk taraftarlarla ilgili öğrendiğim şey; bu dünyada kulüpleri için var oluyorlar. Her hafta kulüpleri için yaşıyorlar. Orada olmak ve onların önünde oynamak inanılmaz bir deneyimdi. Ama insanlar yine de oraya niye gittiğimi anlamadı. Çoğu insan bu transferi kariyerimin sonu olarak algıladı ama ihtiyacım olan zıplamayı ve başlangıcı yaptım. Hayatın sahadaki oyununuzu etkilediğini düşünürüm ve İstanbul'daki hayat beni ileriye götürdü. Bu enerjiyi kullandım ve lig şampiyonluğunu kazandık. Gol kralıydım ve Beşiktaş yedi yıl sonra lig şampiyonu oldu. Türkiye'de yaşamak Almanya'daki ailemden uzak olduğum anlamına geliyordu. Haberleri okuyabilmelerine rağmen onları arıyor ve iyi olduğumuzu söylüyordum ancak endişelerinin asla geçmediğini söyleyebilirim. Eve dönme zamanıydı" ifadelerini kullandı.

Çocukluk yıllarına dair anılarını da anlatan 31 yaşındaki futbolcu, idolünün bir dönem Fenerbahçe'de oynayan Jay Jay Okocha olduğunu ve futbola da bu sayede başladığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...