"Türkiye kaybetmeye hazır olmalı!"

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2020) A Grubu'nda İtalya, İsviçre ve Galler ile eşleşti.

NTV Spor 30.11.2019 - 21:47

Şampiyonanın açılış maçı A Grubu'nda ev sahibi ülkelerden İtalya ile Milli Takım arasında oynanacak.

İtalya, açılış karşılaşmasında 12 Haziran Cuma günü Roma Olimpiyat Stadı'nda millilerimizi ağırlayacak.

İtalya Teknik Direktörü Roberto Mancini kura çekimini değerlendirdi.

2013-2014 sezonunda Galatasaray'ı çalıştıran Mancini, TRT Spor'a yaptığı açıklamada "Harika ve inanılmaz bir kura oldu. Çok mutluyum çünkü Türkiye maçında bazı dostlarımla karşılaşma imkanı bulacağım. Neticede Türkiye kaybetmeye de hazır olmalı. İyi bir maç olacak. Türkiye'nin iyi bir takımı ve genç oyuncuları var. Gruplarında da iyi oynadılar. Türk dostlarım gerçekten inanılmazlar. Roma'da çok Türk taraftar var. Takımlarını iyi destekleyecekler. Türkiye ile oynayacağımız için inanılmaz derecede mutluyum. Bir dostluk maçı oynasak daha iyi olurdu ama futbol, futboldur. Yüzde 100'ümüzü sahaya yansıtacağız. İstanbul'daki bütün dostlarıma da selam söylüyorum" dedi.

Elemelerde gruptaki 10 maçını da kazanan İtalya'nın bu başarısıyla ilgili soruyu yanıtlayan tecrübeli teknik adam "Bazı genç oyuncular bulduk. Onlara oynama şansı verdik. Onlar da kendilerini geliştirdiler. Bu genç oyuncuların yanına deneyimli isimleri de nokte monte ettik, güzel bir harman oluşturduk" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...