"Türkiye'nin en iyi futbol oynayan ekibiyiz"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Eskişehirspor karşısında futbol şansının yanlarında olmadığını söyledi. Aybaba, Türkiye’nin en iyi futbol oynayan ekibi olduklarını ve bunu devam ettirmek istediklerini söyledi.

NTV Spor 08.12.2012 - 01:26

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, 2-2 berabere sonuçlanan karşılaşmanın ardından katıldığı basın toplantısında, rakiplerinde topla oynamayı ve risk almayı seven futbolcular bulunduğunu ifade etti

Aybaba, yaptığı açıklamada, ''Biz de maç öncesi, oyunu bir alanda tutalım ve ani ataklarla gol bulalım istedik. İlk yarıda 4-5 net gol pozisyonu bulduk. İkinci yarıda da bu taktiğimizi uyguladık. Futbolun enteresan bir şans faktörü var. 80. dakikaya kadar pozisyon vermediğimiz Eskişehirspor, sonra 2 gol attı'' ifadelerini kullandı.

Genç oyuncularının iyi mücadele ettiğini aktaran Aybaba, ''Henüz belli bir süreden sonra oyunu kontrol edecek düzeye gelemediler. Futbolcularımın oyun, mücadele ve arzularından memnunum. Bu futbol şansıdır, bize ters geldi, bir an önce toparlanıp önümüze bakacağız. Son golde iki savunma oyuncusu birbirine çarpacak, Almeida taca atacağı topu kaptıracak ve gol gelecek. Böyle şeyler futbolda oluyor'' diye konuştu.

''TÜRKİYE'NİN EN İYİ FUTBOL OYNAYAN EKİBİ''
Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın Beşiktaş için övgü dolu sözler söylediğinin belirtilmesi üzerine Aybaba, ''Benim takımım gerçekten Türkiye'nin en iyi futbol oynayan ekibi ve bunu böyle devam ettirmeye çalışacağız. Ersun hocaya da teşekkür ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Aybaba, takımının müthiş oynadığını kaydederek, ''Hep bu futbolcular oynuyor ve yoruldular. Farklı oyuncularla maçlara çıkacak geniş bir kadromuz yok. Bu bir şikayet değil yorumdur. Oyuncularımız yürekle, istekle oynuyorlar. Bu böyle devam ederse gelecek için farklı adımlar atmış oluruz. Birkaç transferle belki oyuncu tercihinde avantajlı duruma geçebiliriz'' sözlerini tamamladı.

OLCAY: SON BÖLÜMDE 2 GOLE ENGEL OLAMADIK
Siyah-beyazlı takımın oyuncusu Olcay Şahan, 83 dakika pozisyon vermedikleri rakipleri karşısında son bölümde 2 gole engel olamadıklarını söyledi.

Olcay, kaçırdığı gol pozisyonuna ilişkin soruyu ''Daha fazla atabilirdik. Benim pozisyonum var. Atsaydım farklı olabilirdi. Beşiktaş 83. dakikaya kadar 2-0 önde olduğu maçtan bu sonuçla ayrılmamalıydı'' diye yanıtladı.

Veli Kavlak ise son dakikalarda yedikleri gollerle berabere kalmalarına üzüldüklerini kaydederek, ''Nasıl oldu anlayamadık. Üzgünüz'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...