Udinese, Sassuolo maçının formalarını depremzedelere destek için satışa çıkardı

İtalya Serie A ekiplerinden Udinese, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere destek olmak için Sassuolo ile oynanan maçta giyilen formaları satışa çıkardı.

NTV Spor 13.02.2023 - 09:50
Udinese, formaları destek için satışa çıkardı

Tolgay Arslan'ın formasını giydiği Udinese, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenenlere destek olmak için bir kampanya başlattı.

İtalyan ekibinden yapılan açıklamada, "Türkiye ve Suriye'yi kapsayan depremin yol açtığı büyük trajedinin ardından Udinese, yardım etmek için yeni bir kampanya başlatıyor. 12 Şubat'ta başlayan açık artırma, 18 Şubat'ta sona erecek. Elde edilecek gelir, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak." ifadeleri yer aldı.

maçında giyilen formalara ek olarak bir formanın daha açık artırmada satılacağına belirtilirerek şu ifadelere yer verildi, "Futbolcuların 12 Şubat'ta Sassuolo ile oynanan maçta giydikleri formaların yanı sıra kadrodaki tüm oyuncuların imzaladığı bir forma da açık artırmada satışa çıkacak. Udinese, tüm taraftarlardan geniş bir katılım bekliyor. Evini, ailesini ve arkadaşlarını kaybeden insanların yardıma ihtiyacı var. Onlara sırtımızı dönmeyelim."

ekiplerinden Atalanta'da forma giyen milli futbolcu Merih Demiral'ın başlattığı kampanyaya da çok sayıda yıldız isim destek vermiş ve formalarını bağışlamıştı.

Sayfa Yükleniyor...