Şampiyonlar Ligi finali İstanbul'dan alındı! UEFA Başkanı Alexander Ceferin'in Türkiye sözleri

UEFA, 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi finali hakkında resmi açıklamayı yaptı. Manchester City-Chelsea maçı, Portekiz'de oynanacak.

NTV Spor 13.05.2021 - 13:49 | Son Güncelleme: 13.05.2021 - 13:55

UEFA, Şampiyonlar Ligi finalini İstanbul'dan aldı. Yapılan açıklamaya göre Manchester City-Chelsea maçı, Portekiz'in Porto kentinde oynanacak. Dragao Stadı'ndaki finale 6 bin Chelsea, 6 bin Manchester City taraftarı da alınacak.

UEFA Başkanı Alexander Ceferin, "Türkiye Futbol Federasyonu ve yöneticiler, UEFA'nın seyircili maçlar konusundaki çabasının farkında. Son iki yılda İstanbul'u final için başarılı bir şekilde hazırlaması nedeniyle UEFA bu karardan ötürü üzgünlük duyuyor. UEFA, devam eden ortalık ve işbirliği ruhunun yanısıra bu özel durumda gösterdikleri anlayış için de Türkiye'ye minnettardır. Gelecekte Şampiyonlar Ligi finali ve bir çok organizasyonda İstanbul ve Türkiye'de olmayı umuyorum." dedi.

İki İngiliz takımının finali öncesinde İngiltere'nin Türkiye'yi seyahat protokolünde kırmızı listeye almasının ardından UEFA ve İngiliz hükümeti arasında görüşmeler başlamıştı.

İngiliz vatandaşları, yeşil listede bulunan Portekiz'i karantina zorunluluğu olmadan ziyaret edebiliyor.

Sayfa Yükleniyor...