UEFA'dan Avrupa Süper Ligi soruşturmalarına iptal

UEFA Temyiz Kurulu; "Avrupa Süper Ligi" konusunda Barcelona, Juventus ve Real Madrid aleyhinde açılan soruşturmaları iptal etti. Söz konusu kulüpler hakkında başlatılan disiplin soruşturmalarının daha önce hiç soruşturma açılmamış gibi geçersiz sayılacağı açıklandı.

NTV Spor 28.09.2021 - 01:34
Son Güncelleme: 28.09.2021 - 01:39
UEFA'dan Avrupa Süper Ligi soruşturmalarına iptal

UEFA, bir Madrid mahkemesinin Süper Lig'in kurulmasına öncülük eden , ve 'un cezalandırılmaması gerektiğine hüküm vermesinin ardından bu külüpler hakkındaki yasal işlemleri iptal etti.

UEFA, üç kulüp hakkında soruşturma başlattı; ancak İsviçreli yetkililerin Madrid'deki ticari mahkemenin, 'yle ilgili yasal hükümlülüklerini iletmesinin ardından kararından vaz geçti. UEFA son olarak yürütmenin tamamen geçersiz olduğunu deklare etti.

UEFA'dan yapılan açıklamada, "FC Barcelona, Juventus FC ve Real Madrid CF aleyhindeki "Süper Lig" ile bağlantılı UEFA'nın olası bir ihlaliyle ilgili davanın durdurulmasının ardından, UEFA Temyiz Kurulu yargılamaları geçersiz ilan etti ve dava hiç açılmamış gibi geçersiz sayıldı" denildi.

Nisan ayında Real Madrid, Barcelona ve Juventus'un da aralarında bulunduğu İngiltere, İtalya ve İspanya'nın önde gelen 12 kulübü Avrupa Süper Ligi'ni kurmuş; ancak proje taraftarlar, politikacılar ve yetkililerinin büyük baskısının ardından sadece iki gün sonra çökmüştü.

Temmuz ayında ise 17. Madrid Ticaret Mahkemesi, UEFA'nın altısı İngiltere Premier Lig kulüpleri olmak üzere 9 kulübe verdiği tüm mali ve sportif cezaların düşürülmesi kararını verdi.

Sayfa Yükleniyor...