UEFA, Danimarka'yı tehdit etmiş

Peter Schmeichel'a göre UEFA, Eriksen'in rahatsızlığı sonrası Danimarka'yı sahaya çıkmaması durumunda hükmen yenilgiyle tehdit etti.

NTV Spor 14.06.2021 - 20:15

EURO 2020'de Danimarka'nın Finlandiya'ya 1-0 mağlup olduğu karşılaşmada Christian Eriksen'in fenalaşması turnuvayı etkisi altına aldı.

Bilinci kapanan Eriksen'e kalp masajı yapılırken yıldız futbolcu gözlerini açtı ve hastaneye kaldırıldı. Olayın ardından maç tatil edilirken kısa süre sonra karşılaşma kaldığı yerden devam etti.

Schmeichel'dan dev iddia

Danimarka'nın efsane kalecisi Peter Schmeichel konuyla ilgili Good Morning Britain programında konuştu.

Danimarka'ya üç seçenek sunulduğunu belirten Schmeichel, "UEFA’nın oyuncuların tavsiyesini göz önüne aldığına dair resmi bir açıklama gördüm. Gerçeğin bu olmadığını biliyorum. Danimarka’ya üç seçenek sunuldu. İlki maça devam edip kalan 50 dakikayı oynamaktı. İkinci seçenek ertesi gün öğle 12’de maçın geri kalanını oynamaktı. Diğer seçenek ise 3-0 hükmen yenilgiydi." dedi.

Oyuncuların tercih şansı olmadığını savunan Schmeichel, "Şimdi kararı siz verin, maça devam etmek oyuncuların rızasıyla mı oldu? Tercih şansları var mıydı? Bence yoktu. Dünkü basın toplantısını izlediyseniz,teknik direktör oyuncularını sahaya tekrar çıkardığı için pişmandı.” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...