UEFA'dan PSG ve City'ye ağır ceza!

Finansal Fair-Play kurallarına uyum sağlayamayan Paris Saint-Germain ve Manchester City'ye UEFA'dan ağır ceza. UEFA, her 2 kulübe de 60 milyon euroyu bulan ağır para cezası ve Şampiyonlar Ligi'nde kadro sınırlaması cezası verdi.

NTV Spor

16.05.2014 - 23:45

Finansal Fair-Play kurallarına uymayan Paris Saint-Germain ve Manchester City'ye UEFA'nın önerdiği anlaşmanın ayrıntıları belli oldu.

UEFA, liglerinde bu sezon şampiyonluğa ulaşan Manchester City ve PSG'ye ağır para cezası verdi. Avrupa'nın önde gelen kulüpleri arasında yer alan City ve PSG, UEFA'nın aldığı kararlar doğrultusunda 60 milyon euroluk para cezasının yanı sıra gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ndeki 25 kişilik kadrolarını da 21'e düşürecek. 

Kulüpler bu cezalarını ödeseler dahi UEFA önümüzdeki transfer sezonunda Finansal Fair-Play kurallarına bağlı kalmasını ve maksimum 60 milyon euro harcama yapmasını talep ediyor.

UEFA geçtiğimiz aylarda Finansal Fair-Play kriterlerine uyum gösteremeyen 76 kulüpten ek bilgi istemiş ve bunların 9 tanesi hakkında inceleme sürecinin devamına karar vermişti. Avrupa'dan Manchester City ile Paris-Saint Germain, Rusya'dan Zenit, Rubin Kazan ve Anzji, Bulgaristan'dan Levski Sofia ve Türkiye'den Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor listede yer alan takımlar oldu.

 

 

Sayfa Yükleniyor...