"UEFA'nın asıl maksadını çocuklar bile biliyor"

UEFA'nin verdiği cezaların ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, UEFA'nın asıl maksadının Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe'yi ele geçirme operasyonu olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile artık bildiğini söyledi.

NTV Spor 27.06.2013 - 19:30

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz, düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Talat Yılmaz, toplantının son bölümünde yaptığı konuşmada "Sayın Başkanın ifadesinde bizi yasal olmayan yoldan takip edilmemiz sonucu 6222 sayılı yasa hazırlanmış, bu yasa da başkanı doğrular mahiyette, sanki yüzlerce kişiyi öldürmüş. 40 bin kişinin katiline dahi istenmeyen bir ceza talep etmiş savcı. 150 küsür yıl. İnsanın aklına bunun tam bir komplo olduğu ve asıl maksadın Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe'yi ele geçirme operasyonu olduğunu 5 yaşındaki çocuk bile artık biliyor" dedi.
     
Fenerbahçe'nin, demokrasinin işlediği bir kulüp olduğunu, yönetimlerin sandıkla değiştiğini anlatan Yılmaz, "Herkes aday olabilir, seçime katılabilir, sandıktan çıkar. Hiçbir mani yok. Fenerbahçe üzerinden şahsi çıkarlarının peşinden koşan ve Fenerbahçe'ye zarar veren insanlar hakkında da tüzük hükümleri uygulanıyor. Fenerbahçe'nin 17 bin küsür üyesi koyun sürüsü değil. Bu insanların herbirisinin şahsiyeti var. Bu sözler Fenerbahçe kongre üyeleri için bir hakarettir. Başkanın söylediği gibi, kimin eteğinde taş varsa, kimin fikri varsa, kim Fenerbahçe'ye hizmet edebilecekse, önümüzdeki günlerde yapacağımız genel kurula katılır, aday olur ve katılanların oylarıyla seçilir. Ama böyle karnından konuşmak, saman altından şey yapmak, bel altından vurmaya çalışmak yönetime değil Fenerbahçe'ye zarar verir" diye konuştu.
     
"UMARIM TÜRK FUTBOLUNUN TEMİZE ÇIKTIĞINI HEP BERABER GÖRÜRÜZ"
Bu arada, Aziz Yıldırım, toplantı sona ererken son olarak, "Lütfen UEFA ile ilgili bilhassa doğru haber yapalım. Onlar da yanılmasınlar. Biz de savunmamızı daha rahat yapalım. İnşallah Türk sporunun temize çıktığı günleri hep beraber görürüz. Fenerbahçeliler de merak etmesinler, bu sene içerde elimizden gelen sportif başarıyı kazanacağız" şeklinde ifadeler kullandı.
     
Toplantıda kulüp yetkilileri, Aziz Yıldırım'ı mahkemeye veren Recep Özcan'ın alelacele kulüpten ihraç edildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını, Özcan'ın 14 Haziran'da ihraç edildiğini bildirdi.
     
Diğer yandan, Fenerbahçe Kulübü kongre üyesi Recep Özcan,  Borsa İstanbul Başkanlığı'na gönderdiği açıklamada,  Aziz Yıldırım hakkında İstanbul Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce verilen yönetim kurulu başkanlığı görevinden alınmasına ilişkin kararın, Fenerbahçe Futbol AŞ'deki görevini de kapsadığını savundu.

Sayfa Yükleniyor...