"Umarım bir gün Galatasaray'a dönerim"

Bafetimbi Gomis'ten çarpıcı açıklamalar...

NTV Spor 01.01.2019 - 22:18 | Son Güncelleme: 02.01.2019 - 12:32

Geçtiğimiz yaz Galatasaray ile yollarını ayırarak Suudi Arabistan ekibi Al Hilal'e transfer olan Bafetimbi Gomis, Fransız basınına verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. L'Equipe'e konuşan ve Galatasaray'dan ayrılık sürecine değinen Gomis, ileride sarı-kırmızılılara dönmek istediğini söyledi.

33 yaşındaki santrfor "Türkiye'de para nedeniyle meydana gelen sorunun nedeni, Türk Lirası'nda yaşanan problemdi. Galatasaray yönetimi transfer için benimle temasa geçti. Bir karar vermemiz gerekiyordu. Benim ilk tercihim Galatasaray'da kalmaktı. Kulübü ve İstanbul'u çok seviyordum. 33 yaşımda bütün rekorlarımı da kırmıştım. Galatasaray'da kalıcı olmak istiyordum ama yönetim sözleşmeyi uzatmama kararı aldı. Hayatta böyle şeyler olabiliyor" dedi.

Bir gün Galatasaray'a dönmek istediğini belirten Bafetimbi Gomis "Galatasaray harikaydı, başka bir şeyle kıyaslanamazdı. Galatasaray'da beklediğimden de çok sevgi gördüm. Başka hiçbir yerde bu kadar kişi beni sevmemişti. Onların ihtiyacı olan hücumcu bendim. Müthiş taraftarımızla kendimizi yenilmez hissediyorduk. Al Hilal ile sözleşmem sona erdiğinde umarım kısa bir süre için de olsa Galatasaray'a dönerim ve bu hikayeyi iyi bir şekilde noktalarım" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan'ı gitme nedeninin, emeklilik öncesi para kazanmak olmadığının altını çizen Fransız futbolcu "Al Hilal'e erken emeklilik için gelmedim. Ailem, kişisel antrenörlerim, biri Türkiye'de tanıdığım iki yardımcımla birlikte geldim" dedi.

Bafetimbi Gomis, Galatasaray'ın şampiyon olduğu 2017-2018 sezonunu 29 golle tamamlamış ve Alex de Souza'yı geride bırakarak Süper Lig tarihinde bir sezonda en çok gol atan yabancı oyuncu olmuştu.

Gomis, geçen yaz 6 milyon Euro karşılığında Galatasaray'dan Al Hilal'e transfer olmuştu. Gomis, Al Hilal'de 12 kez gol sevinci yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...