Okan Buruk'tan hakem Ümit Öztürk'e sert eleştiri

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Beşiktaş'a 3-2 yenildikleri maç sonrası hakem Ümit Öztürk'ü eleştirdi.

NTV Spor 21.11.2020 - 21:40

"Mağlubiyeti önce kendime bağlıyorum" diyen Okan Buruk, "Bu takımın sorumlusu benim. 1. devre ile 2. devre arasında büyük fark var. Yaptığım tercihler nedeniyle bu oldu. İlk yarıda 2-1’i yakalayabilirdik. Duran toptan yediğimiz 2 gol maçı 2-0 yaptı. Maçı 2-1 yapsaydık çok farklı olabilirdi. 2. yarıdaki oyun bizim için ümit verici" dedi.

Milli maç arasının kendilerini fazlasıyla etkilediğini kaydeden Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, "Milli takım maçları kulüp takım maçlarını inanılmaz bir şekilde bölüyor. Oyuncuları milli takımlara gönderiyoruz. Oynasalar bir dert, oynamasalar bir dert. 3 gün önce milli maç oynamış oyuncularımız var. Chadli böyleydi. Milli takım maçları sonrası böyle olabiliyor" diye konuştu. 

Takımının 2. yarıdaki oyundan memnun olduğunu vurgulayan Okan Buruk, "2-0’dan maçı çevirebilirdik. Burada Sergen Hoca ve ekibinin sahadaki emeklerinden dolayı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Maçın hakemi Ümit Öztürk'ü sert sözlerle eleştiren genç teknik direktör, "Şampiyonlar Ligi maçlarının havası farklı oluyor. Yorgun olacağız; ama atmosferi farklı. Oranın her şeyi değişik. Hakeminden, sahasından oyunundan bir çok şey değişiyor.
Saha kenarında kararlardan dolayı iki taraf da mutsuzdu. Haftanın en önemli maçında yapılacak atamaların daha doğru planlanması gerekiyor. Ümit Öztürk hangi başarısından dolayı bu maça atandı? Saha kenarına geldi hem beni hem Sergen Hoca’yı uyardı. Ben de 4. Hakeme 'Onu uyarım' dedim" diye konuştu. 

Manchester United maçından umutlu konuşan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, "Bu maçta ilk yarı ruhumuz yoktu. 2. yarıda iyi oynadık ama ilk yarıdaki ruhumuz olmaması hangi takım olursa olsun ona avantaj sağlar. Manchester United karşısında hem yetenek hem de ruhumuzu sahaya koyacağız. Rakip bizi bu sefer daha fazla önemseyecek. Maça çok daha kararlı ve konsantre çıkmamız gerekiyor" açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...