"Üzerimizde baskı mı oldu bilmiyorum!"

Riekerink: Belki rakiplerimizin aldığı sonuçlardan dolayı baskı mı oldu üstümüzde bilmiyorum ama göstermemiz gereken agresifliği rakibimiz gösterdi...

NTV Spor

12.02.2017 - 21:36 | Son Güncelleme: 12.02.2017 - 22:14

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, aldıkları Kayserispor yenilgisini "tutku ve arzu eksikliğine" bağladı.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Riekerink "Tabii ki kötü bir sonuç. Sezonda bazı önemli maçlar vardır ligin kaderini etkileyecek. Bu da onlardan bir tanesiydi. Puan farkını indirmek için fırsattı ama ne yazık ki kaybettik. İki tane duran toptan gol yedik. Şanssızlığın da dışında ilk yarıdaki performansımıza bakınca tutku ve arzu eksikliği vardı. Belki rakiplerimizin aldığı sonuçlardan dolayı baskı mı oldu üstümüzde bilmiyorum ama göstermemiz gereken agresifliği rakibimiz gösterdi" dedi.

Duran toplardan yedikleri iki gole de değinen Hollandalı teknik adam "Sezonun başında duran toplarda adam adama oynadık ve çok gol yedik. Alan markajına geçince belli bir dönem iyi gitti ama ne yazık ki boy anlamında sıkıntı yaşıyoruz. Uzun bir takım değiliz. O da nedenlerden biri olabilir" ifadesini kullandı.

Karşılaşması sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Jan Olde Riekerink, "Sezon içinde bazı maçlar vardır ki kesinlikle kazanmanız gerekir. Rakiplerimizin aldığı sonuçlar ortada. Kesinlikle kazanmamız gerekiyordu. Ne yazık ki kaybettik. Kötü bir skor aldık." dedi.

Sneijder, Selçuk İnan ve Carole'ün yokluğunda bazı değişikliklere gitmek zorunda kaldıklarını aktaran Riekerink, "Yaptığımız bazı değişiklikler oldu. Sistemden ziyade başka eksikler vardı. Takımın neden etkilendiğini de anlamış değilim. Sahada hırs ve tutku eksikliği vardı. Bizim gösteremediğimiz agresifliği, Kayserispor gösterdi. Sanki üst sıralar için mücadele eden takım Kayserispor'du." ifadelerini kullandı.

Tribünlerden kendisine yönelik istifa çağrılarının hatırlatılması üzerine Hollandalı teknik adam, futbolda bunların olabildiğini dile getirdi.

Profesyonel anlamda 35 yıldır futbolun içinde olduğunu aktaran Riekerink, "Bu tip şeyler futbolun doğasında var. İşler iyi giderken olumlu söylemler hoşunuza gider. Kötü zamanlarda da bu tip tepkiler olabiliyor." demekle yetindi.

"FIRSATI DEĞERLENDİREMEDİK"
Riekerink; Beşiktaş, Medipol Başakşehir ve Fenerbahçe'nin puan kaybettiği haftada fırsatı değerlendiremediklerini belirtti.

Kayserispor karşısında istedikleri performansı gösteremediklerini vurgulayan sarı-kırmızılı çalıştırıcı, "Zirve ile aramızdaki farkı kapatma açısından ayağımıza çok önemli bir fırsat geldi ancak bunu kullanamadık." şeklinde görüş belirtti.

Hollandalı teknik adam, Kayserispor önünde mağlup olma nedenlerinin kesinlikle sistem olmadığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...