Uzun sözleşme yüksek maaş

Fenerbahçe, Ozan Tufan'a yeni sözleşme için teklifini yaptı ancak bu öneri şimdilik sonuçsuz kaldı.

NTV Spor

21.11.2019 - 08:11

Milliyet gazetesinin haberine göre; bu sezon sonunda mukavelesi bitecek olan Sarı-Lacivertliler'in milli futbolcusu kıymete bindi. Maaş ücretlerini düşürmek için 1-1.5 milyon Euro arasında teklifler yapan yönetimin önerisine olumsuz bakan Ozan, üç yıldan daha uzun süren bir sözleşme istiyor.

Fenerbahçe, sezon sonunda sözleşmesi sona erecek futbolcuların durumlarına bakerken, kalmak istedikleriyle de masaya oturdu. Bu isimlerin başında da Ozan Tufan geliyor.

Geçen sezonun ikinci yarısıyla birlikte çıkışa geçen ftubolcu, hem Fenerbahçe'nin hem de A Milli Takımı'nın değişilmez ismi oldu. EURO 2020'de de birçok önemli kulübün yakından takip edeceği başarılı orta saha ile yapılan ilk görüşmeler sonuçsuz kaldı.

UZUN SÜRELİ SÖZLEŞME TALEP EDİYOR
Ozan, Fenerbahçe'de devam etmek isterse de, kendisine önerilen şartları kabul etmedi. 3 yıllık anlaşma yerine daha uzun süreli bir sözleşme bekleyen futbolcunu, ayrıca kendisine teklif edilen ücreti de düşük bulduğu öğrenildi. Ozan'ın üzerinde durduğu en önemli konu, sözleşme süresi...

Milli futbolunun ilk tercihi Fenerbahçe olsa da, futbolcuyu Avrupa'nın birçok kulübü takibe almış durumda. Sezon sonu sözleşmesi sona ereceği için bonservissiz ayrılma hakkı da söz konusu olan Ozan'ın gideceği takımda bu avantajını kullanarak yüksek ücret alması söz konusu.

Yönetim ise yeni yapılacak sözleşmelerde maaş skalasını düşürmeye çalışıyor. Arık 2 milyon Euro ve üzerinde hiçbir oyuncuya garanti ücret vermek istemiyor. Bu yüzden oyunculara 1-1,5 milyon Euro bandından teklifler yapılıyor.

Finansal Fair Play nedeniyle maaş bütçe zorunluluğu yönetimi zorluyor.

Sayfa Yükleniyor...