"Uzun süredir hayata geçirmek istediğimiz projeyi başlattık"

Beşiktaş, altyapı okulları üzerine projeler geliştiren eski futbolcusu Fabian Ernst ile işbirliği anlaşması yaptı. Toplantıda konuşan başkan Fikret Orman, "Uzun süredir hayata geçirmek istediğimiz bir projeyi başlattık" dedi.

NTV Spor

18.07.2019 - 11:05 | Son Güncelleme: 18.07.2019 - 13:41
Beşiktaş, eski futbolcusu Fabian Ernst ile altyapıya yönelik iş birliği anlaşması yaptıç

Konuyla ilgili basın toplantısında konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Fabian ile ilişkilerimiz hep devam etti. Uzun süredir de hayata geçirmek istediğimiz bir projeyi başlattık. Bizim için de önem arz ediyor. Türk sporunun geleceği gençlerde. Fabian Ernst bizim ailemizin bir parçası olarak kaldı. Kendisine teşekkür ediyorum. Fabian Ernst altyapı ile alakalı çalışmalar yapıyor. Danimarka’da da bir kulübün sahibi. Biz de yaptığımız işbirliği ile birlikte, Fabian ile koordine olacağız. Çeşitli spor okulları, akademileri açacağız. Buradan yetişecek oyuncuları da A takıma kazandırmak istiyoruz." dedi.

Fabian'la ilgili şaka yollu ifadeler kullanan Orman, "Fabian çok diri, kendine iyi bakıyor. 2 antrenman yapsa orta sahaya transfer ederiz (gülüyor). İşin şu anda başı. İcraat dönemi başlıyor. Bundan sonra olasılıklar gündeme gelecek. Ama şu ana kadar bu oyuncu bize teklif edildi diye bir şey yok. Çalışmalar yeni başlıyor. Kontağı çevirdiğimiz gün olarak görelim." diye konuştu.

Pendik ile oynanan maçtaki performanslarından dolayı genç isimleri beğendiğini kaydeden Orman, "Kampa gelmeden önce bana genç oyuncularla ilgili çok iyi geri dönüşler geliyordu. Ben de görmek istedim. Alttan çok kıymetli oyuncular geliyor. Maçı izlediğim yer onlara belki heyecan katmıştır. O seviyeye gelmelerinde emekleri olan hocalara teşekkür etmek gerek. Daha yolun başındalar. Vodafone Park’ta oynamak zor iştir. Daha çok çalışmaları gerekiyor genç oyuncuların. Kendilerini geliştirmeleri gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Fabian Ernst ise şu ifadeleri kullandı, "Öncelikle buraya geldiğim için çok mutluyum. Tekrar evime döndüm. Bu da benim için gurur verici bir durum. Özellikle Beşiktaş’a bana bu görevi verdiği için çok teşekkür ediyorum. Hannover’de şu an futbol okulum var. 200-300’e yakın futbolcu yetiştiriyoruz. Böyle bir projeyi üstlenmek istedim. Faydalı olacağına inanıyorum. Almanya’da ve çevresinde ciddi bir antrenör havuzumuz var. Yıllardır olan tecrübemizle birlikte Beşiktaş’a yakışan bir eğitim sağlayacağımıza inanıyorum.

Herkese teşekkür ederim. Bu ilk adımdan sonra ciddi bir proje gelişecek. Olumlu adımlar atacağımıza inanıyorum. Ben Beşiktaş’tan hiç kopmadım. Gönlüm hep buradaydı. İyi bir çalışma yapacağız. Almanca konuşan ülkeleri dahil edeceğiz. Antrenör havuzumuz var. Öyle bir potansiyel var. Beşiktaş’a yakışan oyuncular yetiştireceğiz."

Sayfa Yükleniyor...