Liverpool: Mısırlı yıldız Muhammed Salah'tan, İngiliz ekibine övgü

Liverpool'un geçen sezon Şampiyonlar Ligi ve bu sezonki lig şampiyonluğunda önemli pay sahiplerinden biri olan Muhammed Salah, İngiliz ekibinde uzun yıllar kalmak istediğini açıkladı.

NTV Spor 01.07.2020 - 10:23
Son Güncelleme: 01.07.2020 - 14:40
"Uzun yıllar kalmak istiyorum"

'un 30 yıl sonra Premier Lig şampiyonluğunda kilit rol oynayan isimlerden , İngiliz ekibinde uzun yıllar kalmak istediğini söyledi.

2018'de 5 yıllık yeni sözleşme imzalayan Muhammed Salah, bu sezon ligde attığı 19 golle takımının en skorer ismi oldu. Liverpool bitime 7 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti ve 19. lig şampiyonluğuna ulaştı.

BeIN Sports'a açıklamalar yapan Mısırlı futbolcu duygularını anlattı ve "Çok mutluyum. 30 yıl sonra lig şampiyonluğunu kazanmamızın ardından duygularımı tarih edemiyorum. İnsanların mutluluğunu görüyorum ve bu hepimiz için çok önemli" diye konuştu.

"Buradaki atmosferi seviyorum" diyen Salah, "Bu yeri seviyorum ve umarım burada uzun yıllar kalırım. Buradaki atmosfer diğer yerlerden farklı. Takım olarak çok iyi uyum sağladık ve birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Bu devam ettiği takdirde daha büyük başarılara ulaşabiliriz. Bu seviyerimizi sürdürmemiz zor; ancak imkansız değil" ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Jordan Henderson'ı öven ve İngiliz oyuncuyu bu sezon Premier Lig'deki en iyi orta saha oyuncusu olarak nitelendirebileceğini söyleyen Salah şöyle konuştu;

"Belki o mevkii için Henderson'ı seçebilirim; çünkü takım kaptanı ve 8-9 yıldır burada. Başlarda zor zamanlar geçirdi ve ağır eleştiriler altındaydı.

Kaptan olarak hepimiz tarafından seviliyor. Tüm oyunculara yardım etmeye çalışıyor. Genç oyuncuların uyum sağlamasına katkı sağlamaya çalışıyor."

Premier Lig'de şampiyonluğunu ilan eden Liverpool, önceki iki yılın şampiyonu Manchester City'ye konuk olacak.

Sayfa Yükleniyor...