Van Gaal'den sert yanıt!

Manchester United Menajeri Louis van Gaal, West Ham ile berabere kaldıkları maçta rakip menajer Sam Allardyce'in uzun toplarla oynadıkları iddialarına istatistik kağıtlarıyla yanıt verdi. Van Gaal, Allardyce'ı başka bir maçı izlemekle itham etti.

NTV Spor

10.02.2015 - 18:12

West Ham Menajeri Sam Allardyce, Manchester United ile yedikleri son dakika golüyle 1-1 berabere kalmalarından sonra rakiplerinin sürekli uzun toplarla oynamasının kendisini şaşırttığını söylemişti.

Allardyce'ın, "Louis van Gaal, Manchester United'ı uzun toplarla oynayan bir takım haline getirmiş" eleştirisi Hollandalı menajerin tepkisini çekti. Burnley ile oynayacakları maç öncesi basın toplantısına istatistik kağıtlarıyla katılan Van Gaal, Allardyce'ı başka bir maç izlemekle itham etti.

İlk 70 dakika boyunca yerden oynadıktan sonra pozisyon bulamadıkları için Fellaini'ye doğru hava topları attıklarını söyleyen Van Gaal, "West Ham'ın forvetlerine gönderdiği pasların yüzde 71'i hava topundan gelmiş. Bizim oranımız ise yüzde 49" dedi.

United'ı havadan oynayan bir takıma dönüştürmediğini belirten Van Gaal istatistik kağıtlarını basın mensuplarına verip West Ham Menajeri Allardyce'a göstermelerini de istedi.

Sayfa Yükleniyor...