Aykut Kocaman'dan VAR sözleri; Anlık sevinç ve üzüntüleri ortadan kaldırdı

Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası Konyaspor ve Konyalılara teşekkür etti. Kocaman, VAR'la ilgili ayrı bir parantez açtı ve "Bu VAR, davranış biçimimizi de değiştirecek gibi görünüyor." yorumunu yaptı.

NTV Spor 30.11.2018 - 23:19

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Aytemiz Alanyaspor galibiyetini değerlendirirken; "2. ile 7, sondan 2. ile 6 puanlık averaj vardı. Bu maç yön belirleyici olacaktı. Aslında mesaj adamı değilimdir. Kafamda şuna buna mesaj vereyim diye yapım yok. Ama bunu söylemek zorundayım. Konyaspor taraftarına, Konyalılara çok teşekkür ediyorum. Beni mahcup edecek kadar güzel bir karşılama yaptılar. Samimi bir karşılamaydı. Bu samimi karşılamaya çok müteşekkirim. Umarım bu sevgiyi hak edecek hale geliriz. Tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum." dedi.  

Maçı değerlendirmeye devam eden Kocaman, "2. bölümde zor bir maç olacağı belliydi. Rakibimiz gçen hafta sıkıntılı bir periyodu 5-0'la almıştı. Daha organize hale gelmişlerdi. Hem saha içinde hem de moral mortivasyonları artçıkta işimiz zordu. Zor bir oyun oyuyunoruz. Bu zor oyunu oynayana kadar zor bir süreç. Sahaya öz güvenli bir şekilde yayılması, topu kazandıktan sonra topu bize vermemek için sahaya iyi yayılması işimizi biraz daha zorlaştırdı. Ancak maçın ilerleyen bölümlerinde hem içerde oynamamız hem de bu zor oyunu yapma konusunda 2. yarıdan itibaren biraz daha öne doğru itmeye başladık. O noktada 2. gol geldi. Kırmızı kart ve 2. golden sonra işimiz kolaylaştı. Rakip 10 kişi kalınca oyun içinde bu kadar tutmamalıyız." ifadelerini kullandı. 

Video Yardımcı Hakem (VAR) konusuna da parantez açan Aykut Kocaman, "Bu VAR için ne demek lazım? İnsan şaşırıyor. Bir kere teknolojinin oyuna girmesi, hakemlerin karar isabetlerini artırması son derece olumlu. Ancak saha içindeki oyuncular başta olmak üzere saha dışında oyunu takip eden bizler ve tarfaftarlar ve ve ve ve.. Sevilelim mi, üzülelim mi ne kadar sevineceğiz? Anlık sevinç ve üzüntüleri ortadan kaldırdı. Nasıl bunun ortası bulunacak bilmiyorum. Önce sevindik, bir kaç dakika sonra sevincimiz hüzüne dönüştü. Bu kez rakip sevindi. Pozisyonun penaltı olduğunu biz gördük. Hakem iyi maç yönetti. Ancak anlık atlaması, acaba derken bu sefer biz sevindik. Bu kez rakip takım üzüldü. Bu VAR, davranış biçimimizi de değiştirecek gibi görünüyor." yorumunu yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...