"Vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalıştılar"

Alanyaspor maçından sonra tribünlerle sorun yaşayan Göztepe kalecisi İrfan Can Eğribayat açıklama yaptı. 23 yaşındaki file bekçisi, tepkisinin nedenini, "Vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalıştılar" ifadeleriyle açıkladı.

NTV Spor 22.03.2022 - 20:06

Süper Lig'in 30. haftasında Göztepe sahasında Alanyaspor'a 2-0 kaybetti. Düşme hattında bulunan İzmir temsilcisinde maçın ardından kaleci İrfan Can Eğribayat tribündeki taraftarlarla tartışma yaşadı. Araya görevlilerin girmesiyle 23 yaşındaki oyuncu sakinleştirildi.

İrfan Can Eğribayat yaşanan olaylara ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Eğribayat, insanların kendisini vefat eden kızından vurmaya çalıştıklarını söyledi.

İrfan Can Eğribayat'ın açıklamalarının tamamı

"2020-21 sezonu itibariyle formasını terlettiğim Göztepe Spor Kulübü ile çıktığım son maç olan Alanyaspor karşılaşmasında yaşanan hadiselere açıklık getirmek istiyorum. Kamuoyunun da bildiği üzere geçtiğimiz aylarda bebeğimiz hayatını kaybetti. Bu olayın ardından haliyle en hassas noktamız kızımız olmuştur. Kızımızı kaybettikten üç maç sonra Adana Demirspor karşılaşmasında, aynı sorunları yaşadım. Tüm taraftarlar toplu bir şekilde bana tepki gösterdiler. O maçta ise profesyonelliğimi koruyup maç süresince ve sonrası elimden geleni yapmaya çalıştım. Bu üzücü olayların yaşandığı Alanyaspor karşılaşmasında maç boyu devam eden tepkiler, vefat eden kızımın üzerinden beni yaralamaya çalışıp, argo kelimeler kullanan insanlar oldu. Maç bitene kadar sükunetimi korumaya gayret ettim, sakince soyunma odasına giderken ağır ithamlarla karşılaştım, bir insan olarak sabrım tükendi, kayıtsız kalamadım. Yaşadığım olaylardan dolayı öncelikle her koşulda yanımda olan desteğini hep hissettiren sayın başkanımız Mehmet Sepil'den, kulüp yöneticilerimizden, takım arkadaşlarımdan, Göztepe ve Türk Futbol Camiasından özür dilerim..."

Sayfa Yükleniyor...