"Video hakem uygulaması olsaydı Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı..."

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fikret Orman'ın Leipzig maçı sonrası açıklamalarına sert yanıt verdi.

NTV Spor

28.09.2017 - 14:32 | Son Güncelleme: 28.09.2017 - 17:37

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a cevap verdi. Orman'ın "Efendi Beşiktaş" söylemine atıfta bulunan Mosturoğlu, derbiyle ilgili hakem tartışmalarına da değindi.

İşte Mosturoğlu'nun açıklamaları:

"Biz futbolcuların, teknik adamların konuşmasını istiyoruz. Uzun yıllardır buna dikkat ediyoruz. Fenerbahçe derbide bileğinin hakkıyla kazandı. O maçı hak ettik. Fikret Orman 'Efendi' kelimesini sıfat olarak kullanıyorsa bunu kullanmasın. Efendi insanı toplum söyler. Eğer isim olarak bu kelimeyi kullanıyorsa, Fenerbahçe buna izin vermez.

"FİKRET ORMAN HASAN ÇETİNKAYA'YI GÖRMEDİ HERHALDE"
Beşiktaş eğer derbiye Pepe, Medel ve Oğuzhan ile futbol oynamaya çıksaydı ortam yine gerilmezdi. Futbolda dün yoktur, bugün vardır. Fikret Orman geçen sene Hasan Çetinkaya'nın kafasının yarıldığını görmedi herhalde.

"ŞENOL GÜNEŞ'İN ATILMASI NASIL YANLIŞ?"
Şenol Güneş'in futbolcumuzun boğazını sıktığını, Leipzig maçında toplu halde küfürler edildiğini de görmedi mi? Şenol Güneş'in tribüne gönderilmesi nasıl bir haksızlıktı? Kırmızı kartlar nasıl doğru değildi anlamadım.

"SAVAŞARAK KAZANDIK"
Alın teriyle, savaşarak kazandık. Kimse bunun önüne de geçemez. Eğer 'Efendi' kelimesi 'Buyruğu geçen' anlamında kullanılıyorsa buna izin vermeyiz. Bence amaçları bu.

Milli Takım ile Dünya Kupası'nda mücadele etmiş Şenol Güneş'in her derbide sahada böyle davranmasını anlayamıyorum. Fikret Orman, 'Takımdaki oyuncular çok ahkalklı' diyor. Diğer takımlarda oynayanlar ahlaksız mı? Efendilik böyle olmaz.

"KİM DAHA MÜSLÜMAN KAMUOYU KARAR VERİR"
Kimin daha çok Müslüman olduğuna kamuoyu karar verir. 'En iyi Müslüman takımı Beşiktaş' sözüne anlam veremiyorum. Biz her ortamda FETÖ'yü lanetliyoruz. Fikret Orman'dan bu konuda da bir şeyler duymak istiyorum.

"MAHMUT USLU BUGÜN BÖYLE KONUŞMAZDI"

Mahmut Ağabey bugün olsa o şekilde konuşmazdı, eminim. Düşüncelerini biliyorum. Fakat bu takımdan ayrılan bir futbolcunun yeni takımına şirin görünmek için açıklamalar yapması doğru değil. Mahmut Uslu'nun da böyle düşündüğünü biliyorum. Seçtiği dil yanlıştır ama duyguları böyle.

"CANER'İ FİŞEK YAPAN FENERBAHÇE'DİR"
Caner maçtan önce Beşiktaş tribünlerinin önünde eğildi. Yeri değildi. Caner'i 'fişek' yapan Fenerbahçe'dir.

ALİ PALABIYIK AÇIKLAMASI
Kötü oynayan Fenerbahçe'nin hakemden yakınma şansı yok. TFF'den de duyduk, yorumculardan da. Bir kulübün lehine veya aleyhine sistematik şekilde hata yapan bir hakem olamaz. Bir hakem sadece Fenerbahçe'ye karşı hata yaptı diye dinlendirilmemelidir. Maçtan maça değişmez, bir standart vardır.

"FİKRET ORMAN BANA OY VERDİ"
Fikret Orman eğer bu kadar şikayetçiyse gelsin bu TFF'yi değiştirelim. Eğer samimiyse gelsin... Kulüpler Birliği'nde Fikret Orman, benim başkan yardımcılığım için oy verdi. Ama bugün tepki gösteriyor. Anlayamıyorum.

"EN BÜYÜK ŞEREFSİZLİKTİR..."
Eğer maçtan önce seremonide o çocuklara biz 8 işareti yaptırmışsak bu en büyük şerefsizliktir. Yüz yüze bakacaksak açıklamalarındaki o kısmı düzeltmesi gerekir. Bu iftiradır. Fikret Orman bu konuyu düzeltmeli. Eğer aramızdan bir kişi o çocuklara bu hareketi yaptırmışsa topluca istifa ederiz.

"ATATÜRK DİYOR Kİ..."
"Atatürk diyor ki: "Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın. Memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin."

"VİDEO HAKEM UYGULAMASI OLSAYDI..."
"Video hakem uygulaması olsaydı Beşiktaş'ın şampiyonluk sayısı bu kadar olmazdı. 2 senedir hakemlerden en çok canı yanan takım biziz."

Sayfa Yükleniyor...