Vincenzo Montella'dan Andrea Pirlo ve Yunus Akgün sözleri

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, antrenörlük kariyerinin en iyi sezonlarından birini geride bıraktığını söyledi. İtalyan antrenör, adı Fatih Karagümrük'le anılan Andrea Pirlo'ya da Süper Lig'e gelmesi yönünde tavsiyede bulundu.

NTV Spor 09.06.2022 - 18:07 | Son Güncelleme: 09.06.2022 - 18:09

Süper Lig'de sezonu 4. sırada tamamlayan Adana Demirspor'da teknik direktör Vincenzo Montella, La Gazetta della Sport'a açıklamalarda bulundu.

Adana Demirspor'da ve Türkiye'de çalışmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Montella, "Çok zor geçen birkaç sezonun ardından antrenörlüğe duyduğum isteğin azalmadığını göstermek istiyordum. Tekrar başlamak istedim ve bunu Türkiye'de lige yeni yükselmiş bir takımla yapmaktan korkmadım. Burada olmaktan dolayı mutluyum. Bu sezon, hayatımın en iyi sezonlarından biriydi. Güzel bir projenin büyüdüğünü gördüm, hem oyuncu grubu hem de kulüp olarak. Takımda kalacağım, bir sözleşmem var. Başkanla çok iyi bir ilişkim var." dedi.

"Pirlo'nun buraya gelmesini isterim"

Adı Fatih Karagümrük'le anılan Andrea Pirlo'ya Süper Lig'e gelme tavsiyesinde bulunan Montella, "Burada harika insanlarla tanıştım. Misafirperver ve iyi kalpliler. Pirlo'nun buraya gelmesini isterim. Türk futbolu iyi bir seviyede ve küçük detaylar belirleyici olabiliyor. İtalyan antrenörler, futbolun gelişimine daha fazla yardımcı olabilir. En iyisi biziz demiyorum ama taktiksel açıdan futbola en fazla katkı bizimle geldi." ifadelerini kullandı.

"Bu transferi yapmasını söylerdim"

Adana Demirspor'da sezonu 9 gol ve 17 asistle tamamlayan Yunus Akgün'le ilgili ise İtalyan antrenör, "Jose Mourinho ile Yunus Akgün'ün transferi hakkında konuşmadım ama konuşsaydım, kesinlikle bu transferi yapmasını söylerdim. Hızlı, güçlü ve çok teknik bir oyuncu. İyi bir vizyonu var." açıklamasında bulundu.

 

Sayfa Yükleniyor...